מבזקיםצבא וביטחון

מחזה לא שגרתי: משפחות שכולות החזירו לשר הביטחון את השי השנתי

ערב יום הזיכרון, נציגי משפחות שכולות הגיעו היום (שלישי) אחר הצהרים לביתו של שר הביטחון בני גנץ והניחו בערימה גדולה בסמוך לביתו את השי השנתי שקיבלו מאגף המשפחות במשרד הביטחון לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולחללי פעולות האיבה.

נציגי המשפחות זועמים על כך שהשעון שאותו קיבלו כשי מעוטר בסממנים לא יהודיים ולא לאומניים. לטענת המשפחות הכאובות, על השעון אין מגן דוד, מנורת שבעת הקנים, דגל ישראל או סמל צה"ל, לעומת זאת, מופיעים בשעון מסגד כיפת הסלע וכנסיית א-טור בהר הזיתים. כמו כן, הסהר, סמל האיסלאם, מופיע 13 פעם יחד עם הסמל הנוצרי – הכוכב המחומש.

כאמור, בעקבות זעמן של המשפחות השכולות, עשרות מהן החזירו את השי לביתו של גנץ בראש העין וצרפו שלט מחאה ענק שבו נכתב: "כואבים על הפגיעה בכבודם של הנופלים ובכבודה של ירושלים".

קראו גם:  'שלום עכשיו': "אפס סובלנות לפושעי המאחזים, בין אם מדובר בחרדים, חרד"לים או סתם עבריינים"

מארגון "תורת לחימה" נמסר: "המשפחות ראו בשעון מטעם משרד הביטחון – סממנים שאינם מכבדים את ערכיהם, כמו שיוכה הדתית והלאומית של בירת ישראל לשלוש הדתות, ובנוסף העלמתם של סממני היהדות. הם הרגישו שיקיריהם נפלו בקרב למען מדינה יהודית ואילו משרד הביטחון בחר לטשטש את זהות המדינה וזהותה של ירושלים בשם אג'נדה פרוגרסיבית, לכן הם בחרו להחזיר את המתנה".

ממרכז ליב"ה נמסר: "הניתוק הוא חלק בלתי נפרד מהממשלה הנוכחית שפוגעת בקדושת הכותל, בגיור, בכשרות, ברבנות הראשית – וכעת בכבודן של המשפחות השכולות שבן משפחתן מסר את חייו למען המדינה. בני גנץ זה הזמן להתנצל ולשוב למוטב".

הערימה סמוך לביתו של גנץ
הערימה סמוך לביתו של גנץ
הערימה סמוך לביתו של גנץ
הערימה סמוך לביתו של גנץ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן