כלכלהמבזקים

הסכם קיבוצי מיוחד נחתם עם עובדי חברת טמבור: "בשורה של תוספות שכר"

ההסתדרות במרחב גליל מערבי, הנהלת טמבור וועד העובדים חתמו היום (שלישי) על הסכם קיבוצי מיוחד בחברה. ההסכם, שיחול על כ-230 עובדים, יהיה בתוקף עד סוף 2024.

לפי ההסכם, החל מ-1.1.2022 יקבלו עובדי החברה, שפועלת בשוק מוצרי הצבע והבנייה, תוספת שכר של 4%: תוספת אחידה של 1% מתעריף שעת עבודה רגילה, ויתרת תקציב של 3% מתעריף שעת עבודה רגילה שתשולם בצורה דיפרנציאלית לעובדים הזכאים לפי החלטת הנהלת החברה, לאחר היוועצות עם הוועד. תוספות 2022 ישולמו במשכורת מאי הקרובה, ואילו הפרשות השכר בגין תוספות 2022 ישולמו רטרואקטיבית החל מ-1.1.2022. כן יבוצעו בגינן הפרשות פנסיוניות לקופות הגמל/הביטוח השונות, והכל במועד תשלום משכורת חודש מאי 2022. תוספות דומות ישולמו ב-2023 וב-2024.

קראו גם:  הפוסטה מתקררת: כך יורידו בשב"ס את הטמפרטורה ברכבים להובלת אסירים

עוד נקבע בהסכם כי השי לחגים יעמוד על 800 שקל, החל מראש השנה הקרוב. כן יוענק שי לעובד שישלים 45 שנות עבודה בחברה.

עובדים במעמד קבוע 2014 ("דור ב'") יהיו זכאים לתגמול עבודה בשעות נוספות בימי שישי: 125% בגין השעה הנוספת הראשונה ו-150% בגין כל שעה נוספת. בנוסף, החל משנת הלימודים תשפ"ג תשתתף החברה בהוצאות שכר הלימוד של ילדי עובדי דור ב' קבועים שהשלימו לפחות 5 שנות עבודה רצופות בחברה, בשיעור של 80% משכר הלימוד.

החברה תעניק סכום חד פעמי נוסף בסך 200 אלף שקל עבור נופש חברה לשנת 2022, לרווחת כלל עובדי טמבור.

ההסכם נחתם במעמד יו"ר מרחב גליל מערבי בהסתדרות אשר שמואלי, יו"ר נעמת במרחב עופרה אלקיים כהן, מנכ"ל טמבור מיכה שרייר, סמנכ"לית מש"א יודפת קירמאיר, סמנכ"ל תפעול אורי נחמיאס, מנהלת מש"א נתנאלה נחמיאס, מזכירת איגוד מקצועי מרים ברזק, יו"ר הוועד ראובן סיטבון, וחברי הוועד אבי חודרה, שמעון פיטוסי, אבי אטיאס ואיוון רוזניצ'ר.

קראו גם:  בית הדין האזורי לעבודה מבהיר: קו אוטובוס בלי פתרון לנוחיות הנהג – לא יהיה

יו"ר מרחב גליל מערבי אשר שמואלי: "חתמנו היום על הסכם קיבוצי חשוב מאוד לעובדי טמבור. ההסכם מעניק תוספות שכר יפות במהלך שלוש השנים הללו, שגבוהות יחסית לשאר ההסכמים שראינו לאחרונה במשק. זו ההזדמנות לומר תודה להנהלת טמבור על הנתינה. כשמפעל מרוויח וההנהלה יודעת לתת, חשוב לומר להם תודה. אני מודה גם לוועד העובדים, לאיגוד המקצועי וליו"ר נעמת במרחב שהשתתפו במו"מ הארוך הזה. לצד הבשורה של תוספות השכר, יש בהסכם גם בשורה בהיבט של רווחת העובדים".

יו"ר ועד עובדי טמבור ראובן סיטבון: "אני מברך על הסכם מצוין זה. אנחנו בתקופה לא קלה, אך יחד עם זאת הגענו להישגים מרשימים כפי שהם באים לידי ביטוי בהסכם. אחרי שכמעט הגענו לסכסוך עבודה, ההנהלה השכילה להבין כי ללא הישגים משמעותיים לא נוכל להגיע לחתימה – וכך אכן היה. ברצוני להודות ליו"ר המרחב אשר שמואלי, ליו"ר נעמת במרחב עופרה אלקיים כהן ולמזכירת האיגוד מרים ברזק על העזרה והתמיכה האין סופית. תודה גם להנהלת המפעל ולשותפים שלי לעשייה, חברי הוועד".

קראו גם:  הותר לפרסום: כוחות צה"ל סיכלו ניסיון הברחת אמל"ח ונשק באזור ים המלח
צילום: דוברות ההסתדרות

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן