כלכלהמבזקים

משפטנים במשרד הביטחון חתמו על הסכם עם ההסתדרות: "מתקן עיוות היסטורי"

איגוד המשפטנים בהסתדרות ומשרד האוצר חתמו היום (שני) על הסכם קיבוצי למשפטנים במשרד הביטחון.

לפי ההסכם, שחל על עשרות משפטני משרד הביטחון שנמצאים כולם בהסכם קיבוצי, הם יקבלו החל מהמשכורת הקרובה, ולכל המאוחר החל ממשכורת יוני 2022, "תוספת דריכות" המשולמת לשאר עובדי משרד הביטחון (במקום תוספת "תמריץ משפטנים" השקלית). תוספת הדריכות היא אחוזית ומשפיעה על שורה של רכיבי שכר, כך שהיא עשויה להסתכם בעד אלפי שקלים למשפטן.

עוד נקבע כי ישולמו לעובדים הפרשי שכר רטרואקטיבית ל-1 בינואר 2021, כך שהם יקבלו גם סכום חד-פעמי משמעותי עבור כלל התקופה. במקביל ימשיכו המשפטנים לקבל את תוספת הביטחון הייחודית (תב"י), בדומה לשאר עובדי המשרד.

במו"מ היו מעורבים מטעם ההסתדרות: יו"ר איגוד המשפטנים עו"ד יצחק גורדון, מחזיק תיק מערכת הביטחון בהסתדרות דני הורנשטיין, ראש הלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי עו"ד חנה שניצר רהב, עו"ד מירי מלכי מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי, עו"ד יניב וייס מאגף הפנסיה ובת-אל יעקב ללזרי מאגף הכלכלה.

קראו גם:  ההצבעה בפריימריז לליכוד הוארכה עד השעה 22:00

את ההליכים המשפטיים שקדמו למו"מ ליוו במהלך השנים גם סגנית ראש הלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי עו"ד מאיה צחור אבירם ועו"ד קרן קלפר. מטעם ועד עובדי משרד הביטחון: עו"ד טל מאירסון ועו"ד שני צברי. מטעם משרד האוצר: סגן בכיר לממונה על השכר חנן לזימי, רכז תאגידים סטטוטוריים באגף השכר והסכמי עבודה עומר חזן, סגנית היועמ"ש באגף עו"ד רבקה ראבילו ועו"ד שירן מימון.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "אני מברך על ההסכם שלאחר זמן רב משווה את התנאים של המשפטנים לשאר עובדי משרד הביטחון ומעניק להם גם הפרשי שכר משמעותיים. תודה ליצחק גורדון, דני הורנשטיין, לוועד עובדי משרד הביטחון ולכל מי שהיה מעורב במו"מ. נמשיך ונפעל למען כלל העובדים במשק, תוך שמירה על ביטחונם התעסוקתי".

קראו גם:  אבעבועות הקוף בישראל: עד כה אובחנו 176 גברים כחולים

יו"ר איגוד המשפטנים, עו"ד יצחק (יצי) גורדון: "לאחר מו"מ סבוך וארוך, השגנו הסכם שמתקן עיוות היסטורי שנמשך שנים ארוכות. משפטני הלשכה המשפטית של משרד הביטחון נותנים ליווי משפטי מקצועי ומסור לעשייה החשובה, הרבה והמורכבת של המשרד, וכעת זוכים סוף סוף לקבל את תוספת הדריכות המגיעה להם, יחד עם שאר עובדי משרד הביטחון. תודה ליו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, לדני הורנשטיין, לוועד עובדי משרד הביטחון ולאנשי המקצוע הנהדרים שליוו את המו"מ ואת ההליכים שקדמו לו: עו"ד חנה שניצר רהב, עו"ד מאיה צחור אבירם, עו"ד מירי מלכי, עו"ד יניב וייס, עו"ד טל מאירסון, עו"ד שני צברי, עו"ד קרן קלפר ובת-אל יעקב ללזרי".

מחזיק תיק מערכת הביטחון בהסתדרות, דני הורנשטיין: "אני מברך על ההסכם חסר התקדים שאחרי מו"מ ממושך מחזיר את הכבוד למשפטנים במשרד הביטחון. אני מודה לארנון בר-דוד שסייע בסגירת ההסכם, ליצחק גורדון ולוועד עובדי משרד הביטחון שתמך במהלך החשוב".

קראו גם:  "אביב ערבי": נעצר ישראלי בנתב"ג במסגרת פרשה שנחקרה ב-2017

יו"ר ועד עובדי משרד הביטחון, ששון פרץ: "'יגעת ומצאת – תאמין'. לאחר מאבק ארוך של מספר שנים, בהתמדה ובאמונה בצדקת הטיעונים שלנו, הצלחנו לבטל את העיוות שנוצר בשכר המשפטנים. אני מודה לכל המעורבים בהשגת ההסכם".

משפטנים במשרד הביטחון חתמו על הסכם עם ההסתדרות: "מתקן עיוות היסטורי"
צילום: דוברות ההסתדרות

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן