מבזקיםצבא וביטחון

תיעוד מיוחד: כך המשטרה שמה את ידה על מיידי האבנים במזרח ירושלים

משטרת ישראל השלימה את חקירתם של עשרות חשודים שנעצרו באירועים שונים של הפרות סדר ואלימות שכללו, יידוי אבנים, ירי זיקוקין ותקיפה של כוחות המשטרה או אזרחים במזרח העיר ירושלים ובעיר העתיקה, במהלך השבועות האחרונים (חודש הרמדאן). כנגד 35 חשודים כבר הוגשו כתבי אישום ובקרוב צפויים כתבי אישום רבים נוספים.

כוחות משטרה ולוחמי מג״ב של מחוז ירושלים אשר פעלו לשמור על שלום הציבור, על בטחונו ולאפשר את קיום ימי החגים בבטחה, עצרו עשרות חשודים המעורבים באירועי הפרות סדר ובאירועים שונים, שכללו יידוי אבנים וירי זיקוקין לעבר כוחות המשטרה וכלי רכב במזרח העיר ירושלים. בחודש האחרון נעצרו עד כה למעלה מ-200 חשודים באירועי אלימות והפרות סדר, ומרביתן של החקירות מתנהלות במשטרה בימים אלו וטרם הושלמו.

קראו גם:  נתניהו: שידור חי ממליאת הכנסת >> ...

המעצרים בוצעו ע״י כלל יחידות המשטרה הפועלות ומתגברות במחוז ירושלים. חלק מהעצורים נתפסו/נצפו בשעת מעשה, בין היתר, בהכוונת תצפיתני מרכז השליטה של מחוז ירושלים ומבט 2000 הפועל במרחב העיר העתיקה בירושלים. עיקר המעצרים בוצעו במזרח ירושלים, ובפרט באזור העיר העתיקה ושער שכם, וכן ביחס לאירועי אלימות והפרות סדר שהתרחשו בהר הבית.

החקירות נוהלו ומנוהלות בימים אלו ע״י כוח חקירות משימתי מיוחד של מחוז ירושלים שהוקם והחל לפעול בחודש הרמדאן. כתבי האישום מוגשים ע״י הפרקליטות והתביעה המשטרתית בתום גיבוש תשתית ראייתית נגד המעורבים.

מפקד מחוז ירושלים הורה להמשיך ולמקד מאמץ לגיבוש תשתית ראייתית נגד מעורבים שנעצרו כשהפרו את הסדר הציבורי, ומנגד לפעול למעצרם של חשודים נוספים בהפרות סדר והתפרעויות אלימות. בימים הקרובים, יוגשו הצהרות תובע וכתבי אישום נוספים נגד מפירי סדר ופורעי חוק שהיו מעורבים בהפרות הסדר האלימות שארעו לאחרונה.

קראו גם:  רוכב אופנוע בן 35 נפצע בינוני מפגיעת רכב פרטי בתל אביב

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות למעצר, חקירה ומיצוי הדין עם פורעי חוק, מפרי סדר ועבריינים שיפרו את הסדר, יידו אבנים וינהגו באלימות, לצורך שמירה על שלום הציבור ובטחונו."

צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן