בריאותמבזקים

קיבל התראה בשעון החכם – והבין שהוא עובר אירוע לבבי

אלעד גולן (51) מכוכב יאיר, יצא בחופשת הפסח לנופש משפחתי באזור הכנרת. ביום שבת, (23.4.22) יצאו הוא ואשתו להליכה כשהחל להרגיש כאבים בחזה.

אלעד שמתנדב במד"א כחובש, ייחס את הכאב למחלה ממנה סבל בעבר, "הכאב מאד דומה לכאב שחוויתי בעבר, ולכן לא התייחסתי לזה. אחרי כמה זמן, אשתי הלכה לשחות עם הילדים והכאבים בחזה התחזקו מאד, ואז שמתי לב להתרעה בשעון החכם שאני עונד . התרעה ראשונה היתה על מדדים לא תקינים. השעון הציע לי לעשות בדיקת א.ק.ג וכשעשיתי את הבדיקה, התברר לי שאני עובר התקף לב. בשלב הזה כבר הרגשתי ממש לא טוב, חולשה וסחרחורת. באמצעות האפליקציה שמקושרת למד"א הוזעק אמבולנס". תוך זמן קצר אלעד פונה באמצעות ניידת טיפול נמרץ למערך הלב ע"ש מש' קיטנר ומש' דוידאי במרכז הרפואי פדה-פוריה.

קראו גם:  תיעוד: קריסת הבניין באיראן - 10 בני אדם נהרגו ועשרות לכודים תחת ההריסות

ד"ר נמרוד בלנק, מ"מ מנהל יחידת האקו במערך הלב מסביר, "למרבה המזל אלעד התייחס ברצינות רבה להתרעה של השעון החכם והגיע אלינו לטיפול תוך זמן קצר מאד. הוא הוכנס לצנתור דחוף והתברר שהיתה לו חסימה של העורק הקדמי היורד, שהינו אחד העורקים המרכזיים בלב".

ד"ר עידו בירתי, מנהל מערך הלב מדגיש, " כל דקה שעוברת מהתחלת התקף לב משמעה פגיעה בשריר הלב. אלעד הגיע לטיפול תוך זמן קצר וכתוצאה מכך ניצלו חייו ונמנעה פגיעה קשה בשריר הלב, למרות שעבר אוטם לבבי גדול".

יום אחרי הצנתור הדחוף אלעד חש בטוב ומסכם את החוויה, "אני מרגיש שהשעון הזה הציל אותי. היה לי מזל גדול. אני מתכוון להמליץ על שעון כזה לכל מי שחושב שהוא בקבוצת סיכון. גם להורים שלי אני מתכוון לקנות שעון כזה ליום ההולדת. חשוב לי להודות לצוות של מערך הלב שבזכות הטיפול המקצועי שלהם, חיי ניצלו! אני מרגיש עכשיו טוב ומקווה לחזור לפעילות כרגיל".

קראו גם:  משאית המובילה גז התהפכה בכביש 90 בערבה, הנהג נפצע קל
קיבל התראה בשעון החכם - והבין שהוא עובר אירוע לבבי
צילום: מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה פוריה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן