מבזקיםמשפטי/פלילי

תכננו להצטרף ללחימה עם דאע"ש: שני אחים מואשמים בחברות בארגון טרור

פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום (שישי) לבית המשפט המחוזי בעיר, כתב אישום נגד שני אחים מועתסאם (29) וגמיל מחאמיד (20) תושבי מועאוויה בגין חברות בארגון טרור, אימונים למטרות טרור, עסקה בנשק למטרות טרור ועבירות נשק לאחר שנשבעו אימונים לדאעש ואף תכננו להצטרף ללחימה של הארגון באחת ממדינות אפריקה.

כתב אישום-דאעש

על פי כתבי האישום שהגיש עו"ד אבי אור זך, במהלך השנתיים שקדמו למעצרם שני הנאשמים, גילו עניין הולך וגובר בארגון דאע"ש ופעילותו, ופיתחו הזדהות אידיאולוגית עם פעולות הארגון, ערכיו ומטרותיו. במהלך התקופה, על רקע הזדהותם האידיאולוגית ותמיכתם בארגון, נכנסו הנאשמים לאתרי אינטרנט בהם הוצגו תכנים המזוהים עם הארגון וצפו, דרך קבע, בסרטונים של ארגון דאע"ש או בסרטונים המזוהים עם הארגון.

קראו גם:  בן 23 נעצר בחשד למעורבות באירוע האלימות בעין נקובא
כתב אישום מועתסם מחאמיד

בנוסף שוחחו הנאשמים על רצונם לייצר מטען חבלה למטרות ג'יהאד ולכן צפו בסרטונים והורידו והחזיקו תכנים על מכשיריהם הסלולריים אשר מלמדים כיצד לייצר אמצעי לחימה, ובהם חומרי נפץ ומטעני חבלה.

במהלך 2021 רכש הנאשם ג'מיל, עבורו ועבור הנאשם מועתסם, שני אפודי מגן ושתי טבעות עליהן הוטבע אחד מסמלי הארגון ובחודש ינואר 2022 החליטו הנאשמים לצאת לאחת ממדינות אפריקה בכדי להצטרף ללחימה של הארגון.

בפברואר השנה, קנו הנאשמים אקדח תמורת 35 אלף ₪ במסגרת חקירת הנאשמים על ידי גורמי הביטחון ולאחר מעצרם, נתפסו האקדח וכן מחסנית וכדורי אקדח, זאת לאחר שאחד הנאשמים מסר פרטים על מיקומם. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים.

קראו גם:  גנץ: עושים צדק עם לוחמי צד׳׳ל. הממשלה תאשר מחר...
Image by TheDigitalWay from Pixabay

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן