מבזקיםמשפטי/פלילי

אישום: ביצעו ירי לעבר בית מגורים בג'לג'וליה כחלק מסכסוך מתמשך

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי מרכז, כתב אישום כנגד שלושה תושבי ג'לג'וליה ותושב רמלה בגין עבירות נשק, בגין חלקם בירי שבוצע לעבר בית מגורים בעיר ג'לג'וליה לפני כשבועיים. אחד הנאשמים, תושב הרשות הפלסטינית, מואשם גם בעבירת שהייה בישראל שלא כדין.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד חן יצחקי, בתאריך 9.4.22 בוצע ירי לעבר בית מגורים בעיר ג'לג'וליה, על ידי שניים מהנאשמים, עומר אל כרים עראר וסמאר וחידי, על רקע סכסוך בו היה מצוי עראר עם חלק מבני משפחתו. בעקבות הירי נגרמו חורי ירי רבים בחלונות ובמרפסת הבית. כמו כן, השניים תועדו בטלפון הנייד של נאשם אחר, חמזי עודה, כשהם נושאים על גופם כלי נשק ורימון. בגין כך נאשמים השניים בעבירות של נשיאה והובלת נשק וירי מנשק חם באזור מגורים ובאופן שיש בו כדי לסכן חיי אדם.

שני הנאשמים הנוספים בכתב האישום, עמאד עודה ובנו חאמזי עודה, הינם אב ובן. בתקופה הרלוונטית התגוררו השניים יחדיו בבית בג'לג'וליה, וזאת למרות שהאב עמאד הינו תושב הרשות הפלסטינית, ללא היתר שהייה בישראל. השניים החזיקו בכלי נשק ובתחמושת תואמת אשר הוסלקה בתוך שקית בפרגולה של חצר ביתם. כמו כן החזיקו בפרגולה את הנשקים אשר שימשו לירי שבוצע ותואר לעיל, כשהם מוסלקים במגבת.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בגין האמור, נאשמם חמזי עודה בריבוי עבירות של נשיאה והובלת נשק ותחמושת ובעבירה של החזקת נשק ותחמושת. אביו עמאד עודה, נאשם בעבירות של החזקת נשק ותחמושת וכן בעבירת שהייה בישראל שלא כדין.

במקביל לכתב האישום הוגשה כנגד ארבעת הנאשמים גם בקשת מעצר בה ציינה הפרקליטות: "מדובר במי אשר חברו יחד, כחלק מסכסוך מתמשך הקיים במשפחתו של משיב 1 וביצעו עבירות נשק חמורות, תוך שהם נעדרי מורא וחשש מתיעוד מעשיהם וביצוע ירי לעבר בית מגורים מאוכלס בשעת לילה מאוחרת והכל בצוותא חדא".

אילוסטרציה. צילום: pixabay
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח