מבזקיםצבא וביטחון

נכנס לתפקידו המפקד החדש של עוצבת הגליל בצה"ל

תת-אלוף שי קלפר נכנס לתפקיד מפקד עוצבת הגליל במקומו של תת-אלוף שלומי בינדר, אשר כיהן בתפקיד בשנתיים וחצי האחרונות וייכנס בחודשים הקרובים לתפקיד ראש חטיבת המבצעים. טקס חילופי המפקדים נערך הערב (שלישי) במחנה בירנית, בראשות מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם, ובהשתתפות מפקדים, חיילים, משפחות ומוזמנים נוספים.

מדברי מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם: ״רק לפני פחות מ-48 שעות נתקלנו בניסיון של טרור פלסטיני מלבנון להפר את שגרת היום-יום. על רקטה אחת, שלא גרמה נזק ענתה האוגדה בלמעלה מחמישים פגזי ארטילריה אל תוך שטח לבנון. גורמים מסוימים רצו להדליק עוד זירה ולהפריע לשגרת חיי האזרחים – אנחנו לא נאפשר זאת: הצפון מצוי בשגרה מלאה וכך נדאג שיישאר!"

נכנס לתפקידו המפקד החדש של עוצבת הגליל בצה"ל
צילום: דובר צה"ל

"אזרחי לבנון זוכרים היטב מה קרה בפעמים האחרונות שארגוני טרור פלסטינים גררו את מדינתם למלחמות ומבצעים צבאיים בשם אינטרסים, שאין בינם לבין לבנון דבר. אנחנו רואים בממשלת לבנון ובצבא לבנון כמי שאחראים לטרור הזה. בניסיונות הקודמים בהם טעיתם ופעלתם משטח לבנון נגד מדינת ישראל, שילמתם מחיר כבד, שבסופו החזיר את לבנון עשרות שנים לאחור." הוסיף.

נכנס לתפקידו המפקד החדש של עוצבת הגליל בצה"ל
צילום: דובר צה"ל

"לפני מספר דקות באו לסיומן כמעט שלוש שנים של פיקודו, עשייתו ותרומתו של שלומי כמפקד האוגדה. שלומי, פעלת יחד עם אנשיך בצורה מעוררת השראה וביצירתיות יוצאת דופן במשימה החשובה של הגנת גבול הצפון. עוצבת הגליל בהובלתך הייתה לאוגדה מובילה בפיקוד הצפון ובצה"ל כולו. קלפר, את הפיקוד על האוגדה אתה מקבל בתקופה מתעתעת הצופנת הזדמנויות לצד אתגרים מורכבים. אני בטוח שתוביל את עוצבת הגליל להישגים נוספים. אני מאחל לך הצלחה רבה וסומך עליך שתצעיד את האוגדה לעבר פסגות חדשות". סיים ברעם את דבריו.

קראו גם:  אחזו, משכו והטיחו אותם על מזרנים: כתב אישום נגד מטפלות וסייעות ביישוב צורית

מדברי מפקד עוצבת הגליל היוצא, תת-אלוף שלומי בינדר: ״בשלוש השנים האחרונות ניתנה בידי הזכות לפקד על עוצבת הגליל ולקחת חלק פעיל ויוזם בהגנה על תושבי הצפון. האוגדה מתמודדת עם מגוון רחב של תרחישים, ביניהם מצבי הסלמה, התרעות וניסיונות פיגוע תוך התכוננות מתמדת למלחמה. הצלחנו למנוע מהאויב הישגים ולחזק את ההרתעה של צה"ל למול ארגון החזבאללה תוך הפגנת יוזמה, תחבולה ומקצועיות. השתדלנו ללמוד מכל טעות, להתכונן לאירוע הבא, ולהכשיר היטב את כוחותינו לעמידה איכותית במשימה."

נכנס לתפקידו המפקד החדש של עוצבת הגליל בצה"ל
צילום: דובר צה"ל

"שי יקירי, בשבועות האחרונים בילינו פעם נוספת זמן איכות ביחד. לפקד על עוצבת הגליל הוא אתגר אדיר ואני סמוך ובטוח ביכולתך לבצע זאת בהצלחה יתרה ותוך ביצוע ההתאמות הנדרשות. חיילי ומפקדי האוגדה היקרים שלי, אתגעגע לדיונים אתכם, לסיור במוצבים, למגע הבלתי אמצעי עם המפקדים והחיילים ולעשייה האינטנסיבית. שימרו על היוזמה, על חדוות הסקרנות, הלמידה והעשייה". הוסיף בינדר.

קראו גם:  הותר לפירסום: צה"ל סיכל מנהרת טרור של חמאס שנחפרה לכיוון שטח ישראל
נכנס לתפקידו המפקד החדש של עוצבת הגליל בצה"ל
צילום: דובר צה"ל

מדברי מפקד עוצבת הגליל הנכנס, תת-אלוף שי קלפר: ״אוגדה 91 מהווה בית ספר למלחמה בחזית הצפונית ובית המדרש ללימוד האויב, מתוך הכוונה להגן על ההר והגליל. גם בעת הזו, אל מול המציאות הביטחונית המורכבת, ידעו אויבנו כי האוגדה ערוכה, כשירה ומוכנה לכל תרחיש. בנימה אישית, במרחב זה ובאוגדה זו ביצעתי פעילות מבצעית ראשונה כלוחם, חשתי מקרוב מהי לחימה ואני חש אחריות וזכות גדולה לחזור לכאן לפקד עליה – להתקרב שוב למרחב, לאנשים, לערכים ולמחויבות למשימה. בפנינו אתגר גדול ומורכב ועל כתפינו אחריות עצומה אשר דורשת מאיתנו להיות מתוחכמים, ערוכים, מוכנים ונכונים בכדי לנצח ולהכריע את האויב. שלומי, חילוף שני שלנו יחד. הערכה עצומה על מה שאתה ומי שאתה, פועלך ותרומתך לאוגדה ניכרים מכל עבר. אני מתגאה להגיד שאני מקבל לידי אוגדה עוצמתית ומקצועית, ערוכה, כשירה ומוכנה לכל תרחיש. אני מאחל לך הצלחה רבה בהמשך".

קראו גם:  גנץ: Wishing our Indian friends and partners a ...

קורות חייו של תת-אלוף שלומי בינדר: נולד בשנת 1975 והתגייס בשנת 1994 לסיירת מטכ״ל.
2010-2012 – שירת כמפקד יחידת אגוז.
2013-2016 – שירת כמפקד סיירת מטכ״ל.
2016-2018 – שירת כמפקד חטיבת גולני.
2019-2022 – שירת כמפקד עוצבת הגליל.
תת-אלוף בינדר בעל תואר ראשון באגרונומיה מהאוניברסיטה העברית ובעל תואר שני באסטרטגיה מ-University Defense National בוושינגטון. תת-אלוף בינדר נשוי ואב לשלושה.

קורות חייו של תת-אלוף שי קלפר: נולד בשנת 1976 והתגייס בשנת 1997 לחטיבת גולני.
2010-2012 – שירת כמפקד גדוד "הבוקעים הראשון" בחטיבת גולני.
2012-2013 – שירת כמפקד גדוד "הדס" בבית הספר לקצינים )בה"ד 1.)
2013-2014 – שירת כמפקד גדוד "גפן" בבית הספר לקצינים )בה"ד 1.)
2014-2016 – שירת כמפקד החטיבה המרחבית שומרון.
2017-2018 – שירת כמפקד המרכז לאימונים באש במרכז הלאומי לאימונים ביבשה.
2018-2020 – שירת כמפקד חטיבת גולני.
2020-2022 – שירת כמפקד הכשרות היסוד בפיקוד ההכשרות והאימונים בזרוע היבשה.
תת-אלוף קלפר בעל תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל מאוניברסיטת בר-אילן ותואר שני באסטרטגיה וביטחון ב- United States Army War College
בפנסילבניה. תת-אלוף קלפר נשוי ואב לארבעה.

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן