צרכנות

מה אתם יודעים על רכב 7 מקומות? כל מה שחשוב לדעת

הם גדולים, הם נוסעים על הכביש, ויש להם 7 מקומות. בשנים האחרונות רואים יותר ויותר רכבי 7 מקומות על כבישי ארצנו. לאור הפופולריות הגואה שלהם, בכתבה הבאה נציג כל מה שחשוב לדעת על רכב 7 מקומות.

איך הרכב בנוי?

איך נראית התצורה הפנימית של רכב 7 מקומות ? מדובר באלמנט דומה למדי לזה של הרכב המשפחתי הסטנדרטי. סדר המושבים ברכב 7 מקומות הולך כך: 2 מקדימה (אחד לנהג כמובן), 3 באמצע, ועוד 2 מאחור, אשר נמצאים כבר למעשה בתוך האזור המוגדר כתא המטען. בקיצור, כמו מכונית משפחתית, רק גדול יותר.

יש מקום לאחסון

מאחר ולא כל נסיעה מיועדת לשבעה אנשים, המושבים של רכבי 7 מקומות ניתנים לקיפול באופן פשוט ונוח לתפעול. כך מתקבל חלל אחסון גדול ומרווח למדי, שמאפשר לשנע לא מעט ציוד בתוך הרכב. בנוסף, דגמים רבים מאובזרים במקומות אחסון המפוזרים לאורך כל חלל רחב לטובת אחסון חפצים אישיים של הנוסעים.

נסעת חסכת

רכבי 7 מקומות הם רכבים גדולים ומסיביים יותר מהרכב הממוצע. מה שלא כולם יודעים הוא שהם יכולים להיות גם חסכוניים יותר, לפחות בנסיעות מסוימות. חשבו על כך שניתן לשנע ברכב שבעה נוסעים, ובכך לחסוך נסיעות של שני רכבים משפחתיים עבור אותו מספר נוסעים. זה מה שנקרא חיסכון כפול.

בטיחות במקום הראשון

רכבי 7 מקומות נחשבים לרכבים בטיחותיים למדי. מלכתחילה מדובר ברכבים שמיועדים לנסיעות משפחתיות, ועל כן ההשקעה באלמנט הבטיחות, כבכל רכב משפחתי, גבוהה במיוחד.
בנוסף, רכבי 7 מקומות מאופיינים במידות גדולות יותר ובמשקל כבד יותר מהרכב הרגיל. בהתאם לכך, האחיזה שלהם על הכביש חזקה יותר, והנסיעה בהם עשויה להיות חלקה ויציבה יותר בהשוואה לדגם סטנדרטי של רכב משפחתי.

האבזור שעושה את הנסיעה

אצל מרבית הדגמים, רכבי 7 מקומות מאובזרים לעילא ולעילא, כך שכל נוסע מקבל חוויית נוחות מעולה. כך למשל, מאפיין מובהק של רוב דגמי רכבי ה-7 מקומות הוא פתחי אוורור אישיים לכל נוסע, מאחר ומערכת מיזוג מרכזית אחת לא תכסה את כל חלל הרכב כיאות.
התוצאה המתקבלת היא שכל נוסע מקבל מקום מרווח וממוזג, והנסיעה עוברת בנעימים לא רק אצל החבר'ה מקדימה. בניגוד לאסוציאציה הראשונית של צפיפות שעשויה לעלות אצל חלקנו, חוויית המשתמש ברכב 7 מקומות היא עניין מהנה לכל המשתתפים בה.

אל תיגררו

רכבי 7 מקומות הם רכבים פונקציונליים מאוד, זאת משום שהם מיועדים מלכתחילה לנסיעות משפחתיות או לטיולים מרובי משתתפים וכיוצא בזה. כחלק מהנוחות הפרקטית, מרבית הדגמים מצוידים בוו גרירה, ואלו שלא – ניתן להתקין עליהם אחד כזה ללא כל קושי.
רכבי 7 מקומות מסוגלים לסחוב ציוד כבד ללא הכבדה על הנסיעה עצמה. על כן הם מעולים לצורך גרירת ציוד, החל מזוגות אופניים ועד לציוד קמפינג. וו הגרירה מוסיף עוד אלמנט חשוב לנוחות ההעמסה.

כמה דלתות יש?

רכבי 7 מקומות מעלים שאלה מעניינת – איך נכנסים אליהם? מרבית הדגמים של קטגוריה זו בנויים עם סדר דלתות זהה לזה של הרכב המשפחתי הרגיל: 4 דלתות לנוסעים מקדימה ודלת אחורית לתא המטען. ההבדל העיקרי הוא שכאן תא המטען לא מופרד מחלל הנוסעים, ולמעשה נוסעי הספסלים האחוריים יכולים להיכנס למושביהם דרכו.

לא כל הרכבים זהים

חשוב לדעת שיש לא מעט שונות בתוך הקטגוריה עצמה של רכבי 7 מקומות. יש רכבים שהם למעשה סוג של מיני-ואן, אחרים מצוידים בהנעה כפולה ומהווים רכבי שטח לכל דבר, ויש כאלו שאפשר לקרוא להם SUV. לכן חשוב לדעת מה אתם רוצים מעבר לעניין שבעת המקומות.

99mimimiによるPixabayからの画像

הוסיפו תגובה לכתבה

התכנים המתפרסמים במדור זה כוללים תוכן ומידע שיווקי/מסחרי, ומערכת חדשות מבזק לייב אינה נושאת באחריות למהימנותם. אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד אתר חדשות מבזק לייב, ואין לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן