מבזקיםפוליטי / מדיני

לשכת בנט על הוצאות הבית ברעננה: "חיסכון של 2 מיליון ש"ח בשנה בהשוואה לתקופת נתניהו"

לשכת ראש הממשלה התייחסה היום (ראשון) לפרסום של איילה חסון בחדשות 13 בדבר הוצאות חריגות בבית ראש הממשלה ברעננה. בלשכה ציינו כי בתקופתו של בנט חל חיסכון של כשני מיליון ש"ח בשנה לעומת תקופת רה"מ לשעבר נתניהו.

חסון חשפה בכתבה שפורסמה ביום שישי כי משפחת בנט בזבזה סכום של 50,000 ש"ח בממוצע בחודש. הסכום כולל הוצאות על הזמנות של אוכל (11 וחצי אלף ש"ח), קניות בסופרים ומעדניות ( 15 אלף ש"ח) והוצאות אחרות כגון עוזרת בית, גינון, ארנונה, ועוד שמסתכמים ב- 50 אלף ש"ח, לטענת חסון.

עוד דיווחה חסון כי בני משפחתו של בנט אמנם משלמים מכרטיסי האשראי האישיים שלהם על ההזמנות, אך שולחים את הקבלות למעון רה"מ ומקבלים החזרים כספיים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

מלשכת רה"מ נמסרה תגובה מפורטת: "מכיוון שאין לנו מה להסתיר ואנו חייבים דין וחשבון לציבור בלבד, להלן העובדות המלאות: בבית משפחת בנט לא מועסקות כלל מבשלות. לכן, נעשה שימוש בשירותי אוכל חיצוניים עבור משפחת בנט (המונה 6 נפשות) בצורה מסודרת ובהתאם לכל הכללים. עלות ההוצאות פחותה באופן משמעותי מאשר העסקת מבשלת במעון, וכן ביחס להוצאות המזון של ראש הממשלה הקודם ומשפחתו. בבית ראש הממשלה ניתן להעסיק 8 בעלי תפקידים במשרות שונות ובעלות כוללת של 102,000 ש"ח בחודש. צוות זה נוצל במלואו במשך רוב שנות כהונתו של רה"מ הקודם, לעומת ראש הממשלה בנט – אשר בביתו מועסקים שלושה בעלי תפקידים בלבד בעלות כוללת של 48,000 ש"ח בחודש."

עוד נמסר: "סך ההוצאות החודשי במעונות ראש הממשלה בבלפור ובקיסריה בימי ראש הממשלה הקודם עמד על 262,100 ש"ח, לעומת 87,700 ש"ח כיום. יובהר, טרם פירוט ההוצאות – עבור אירוח אירועים רשמיים בבלפור הוקצה תקציב נפרד, והוא אינו קשור לסכומים אלו. כלומר – הטענה כי בבלפור התקיימו פגישות עבודה ואירועים רשמיים, אינה שייכת לעניין ההוצאות."

בלשכת רה"מ פירטו את ההוצאות:

• בלפור + קיסריה: שכר צוות (102,000 ש"ח), תחזוקה וניקיון (141,800 ש"ח), הזמנת והכנת מזון (37,300 ש"ח).

• רעננה: שכר צוות (48,000 ש"ח), תחזוקה וניקיון (15,000 ש"ח), הזמנת והכנת מזון (24,700).

"בכל אחד מן הפרמטרים – ההוצאות בבית רה"מ ברעננה נמוכות משמעותית בהשוואה לקודמו. בחישוב שנתי מדובר בחיסכון בהיקף של 2,092,800 ש"ח לאוצר המדינה", נטען.

פירוט הוצאות נוספות במעונות רה"מ:

בלפור + קיסריה: ניקיון מיקור חוץ (865,500 ש"ח), פרחים (38,000 ש"ח), חשמל (171,000 ש"ח), גינון (106,000 ש"ח), מים (81,000 ש"ח). סה"כ שנתי: 1,261,500 ש"ח.

• רעננה: ניקיון כח אדם (170,000 ש"ח), פרחים (0 ש"ח), חשמל (42,000 ש"ח), גינון (48,000 ש"ח), מים (12,000 ש"ח). סה"כ שנתי: 272,000 ש"ח

מלשכת רה"מ הודגש כי מקור הנתונים הוא "משרד ראש הממשלה, חישוב בממוצע שנתי לשנים 2019-2020 למול ממוצע חודשי מאז תחילת כהונת רה"מ בנט."

בלשכת בנט מבהירים: "יודגש ויובהר פעם נוספת – מראש הממשלה נבצר להשתמש במעון ברחוב בלפור בירושלים, נוכח השיפוצים הביטחוניים הנדרשים במעון, שהם דרישה ארוכת שנים של שב"כ ואגף הביטחון במשרד ראש הממשלה. עמדתם זו נכתבה והוצגה פעמים רבות בעבר. לכן, משתתפת המדינה במימון הוצאות הבית ברעננה, על מנת לספק לראש הממשלה את השירותים והמעטפת להם הוא זקוק במסגרת מילוי תפקידו, כפי שהיו זכאים כל ראשי הממשלות ובני משפחותיהם לאורך השנים."

לסיום נמסר: "אנו מכבדים את תפקידה וחובתה של התקשורת לבקר את השלטון, כל שלטון, ואין זו בושה בעינינו לקחת אחריות ולהודות בטעות, באם קרתה. ובלבד – שהעובדות והאמת הן הבסיס, ושלא עושים שימוש ציני בבמה התקשורתית ובזכות הציבור לדעת".

צילום: לשכת רה"מ
צילום: לשכת רה"מ

מהשב"כ נמסר: "בשנים האחרונות הובהר ע"י שב"כ הצורך האבטחתי בביצוע שינויים משמעותיים במעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים. הדבר בא לידי ביטוי גם בדו"ח של מבקר המדינה משנת 2020. עם חילופי ראשי הממשלה, הובהרה עמדתנו מזה מספר שנים, כי במעון בבלפור נדרשות התאמות ביטחוניות על מנת לאפשר מגורי ראש ממשלה במקום, וזאת בשים לב לעובדה שחלק מאלה אינם יכולים להיות מבוצעים שעה שראש הממשלה מתגורר במעון. הליך העבודות במעון מתבצע ביוזמת ובהנחיית שב"כ."

בשב"כ הוסיפו: "בהתאם, בוצעו סידורי אבטחה בבית רה"מ ברעננה, בו מתגורר ראש הממשלה. סידורים אלו בוצעו בהנחיית השב"כ, על בסיס שיקולים מקצועיים אבטחתיים, תוך התחשבות בהיבטים הנוגעים לעלויות ולצמצום הפגיעה בשכנים. יצויין, כי סידורי אבטחה הונהגו גם בבתיהם הפרטיים של ראשי ממשלה קודמים, על בסיס הערכת האיום ויתר הנסיבות הרלוונטיות".

צילום: קובי גדעון/ לע"מ

Back to top button