מבזקיםמשפטי/פלילי

מאסר עולם למחבל שרצח את הרב שי אוחיון בפתח תקווה

בית המשפט המחוזי מרכז גזר היום (ראשון) עונש מאסר עולם על חליל דויכאת, הנאשם ברצח הרב שי אוחיון ז"ל בפתח תקווה בשנת 2019. כמו כן, קיבל בית המשפט את עמדת הפרקליטות ופסק כי הנאשם ישלם למשפחת הקורבן את הפיצוי המקסימלי האפשרי בחוק.

כזכור, דויכאת הורשע על פי הודאתו בכתב אישום מתוקן שהוגש על ידי עו"ד רועי רייס מפרקליטות מחוז מרכז (פלילי) ובו תואר כיצד ניצל עבודתו כפועל בניין באתר בנייה בעיר פתח תקווה כדי ליטול סכין אשר הייתה מונחת במטבחון האתר, באמצעותה החליט לבצע פיגוע, לדבריו "למען פלסטין, העם הפלסטיני, מסגד אל אקצא, ואללה". בהמשך לכך יצא רגלית לאזור צומת סגולה, שם הבחין ברב אוחיון. דויכאת שלף את הסכין ודקר את אוחיון שלוש פעמים ובכך הביא למותו.

לבית המשפט הוצג הסדר טיעון עם הנאשם, במסגרתו הודה והורשע בכתב אישום מתוקן, ברצח בנסיבות מחמירות של מעשה טרור, בגינו קיים עונש מאסר עולם חובה, כאשר לצד זאת, דרשה הפרקליטות כי דויכאת יישלם את הפיצוי המירבי האפשרי על פי חוק.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בית המשפט נעתר לבקשת הפרקליטות וגזר היום עונש מאסר עולם על דויכאת וכן קבע כי בהתאם לדרישת הפרקליטות יישלם את הפיצוי המקסימלי הקבוע בחוק, בסך 258,000 ש"ח למשפחת הקורבן.

מהפרקליטות נמסר בתגובה לגזר הדין כי: "בימים מתוחים אלה, יש בגזר הדין שניתן היום מסר. ראשית מסר לכל מי שבוחר בדרך הטרור ויידע שבית המשפט לא ייעשה עמו חסד. שנית, מסר לכל אזרח במדינת ישראל, שיידע כי מערכת אכיפת החוק והפרקליטות, כחלק ממנה, ימשיכו במאבק הבלתי מתפשר באלימות ובטרור. הרב אוחיון נרצח בנסיבות מחמירות, וטוב עשה בית המשפט שקיבל את עמדת הפרקליטות והטיל על רוצחו גם עונש מאסר עולם וגם את הפיצוי הכספי המקסימלי בחוק. אין כמובן בשני אלו משום תחושת הקלה, אבל ישנה תקווה שתהיה בכך נחמה ולו הקטנה ביותר עבור משפחת אוחיון. אנחנו שבים ומשתתפים בצערה העמוק של המשפחה".

בדיון נכחו בני משפחתו של הרב אוחיון הי"ד, בליווי עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו. בתחילת הדיון סימן המחבל 'וי' בידיו, וסולק מהאולם.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את משפחתו של אוחיון כנפגעי עבירה מסר "ההליך המשפטי הפלילי אין ביכולתו לתת את כל המענה לטרור. קברניטי המדינה חייבים לעצור את העברת הכספים לטרור, שכן כל עוד מדינת ישראל ממשיכה לתקצב את הרשות הפלסטינית – שמתקצבת באופן ישיר את המחבלים – המדינה לא מקיימת את חובתה הבסיסית לאזרחי ישראל, ומאפשרת את המשך הפגיעה בביטחונם. על מנת למגר את הטרור יש לייבש את ביצת הטרור, לגרש את המשפחות המחבלים מהארץ ולהטיל ענישה על כל סביבת הטרור".

על סימון ה'וי' של המחבל אמר עורך הדין "פעם אחר פעם אנו רואים שהמחבלים ממשיכים לחייך חרף ההליך הפלילי, ואין יותר ברור מזה כדי ללמדנו שיש צורך דחוף בהעברת הילוך במלחמה בטרור, על מנת שטרור לא ישתלם לאף מחבל ואף משלח מחבל".

הרב שי אוחיון ז"ל. צילום: פרטי

Back to top button