חדשות הארץמבזקים

"קשה להתעלם מהתחושה של הצבע המטפטף": הושחתה האנדרטה לזכרו של רזיאל שבח

נוסעים שנסעו הבוקר (חמישי) סמוך לישוב חוות גלעד שבשומרון גילו כי במהלך הלילה הושחתה האנדרטה לזכרו של הרב רזיאל שבח הי"ד. עם יודע על השחתת האנדרטה הגיעו למקום ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, יעל שבח אלמנתו של רזיאל, וכן סמח"ט שומרון.

"קשה להתעלם מהתחושה של הצבע המטפטף": הושחתה האנדרטה לזכרו של רזיאל שבח
צילום: מועצה אזורית שומרון

בתגובה להשחתת האנדרטה, הגיעו למקום במהלך הבוקר שכניו לשעבר של רזיאל, תושבי הישוב חוות גלעד. התושבים חסמו את הכביש במחאה על וערכו תפילת שחרית במקום. במהלך החסימה הגיעו שני ערבים וניסו ליידות אבנים אל עבר המתפללים, אך לא נגרם נזק ברכוש ובנפש. אחד המחבלים נתפס במקום ואחרי השני מתנהל מצוד במטרה לתופסו.

"אנחנו רואים בחומרה את השחתת האנדרטה לזכרו של הרב שבח" אמר יוסי דגן לאחר הגעתו למקום. "מדובר בפשע מזעזע שהוא לא רק עוד מעשה ונדליזם, אלא מטרתו לערער את תחושת הביטחון של אזרחי השומרון והתיישבות כולה. אנו מצפים ממערכת הביטחון לטפל באירוע בחומרה רבה וביד קשה, על מנת למגר תופעות דומות, וכן לפעול להשבת השקט הביטחוני לאזור" הוסיף דגן.

קראו גם:  נתניהו: सभी भारतवासियों को स्वतंत्रता दिवस के 75वी वर्षगाँ...
"קשה להתעלם מהתחושה של הצבע המטפטף": הושחתה האנדרטה לזכרו של רזיאל שבח
צילום: מועצה אזורית שומרון

יעל שבח, אלמנתו של הרב רזיאל, הגיעה אף היא לאנדרטה ואמרה: "התעוררנו הבוקר וגילינו את האנדרטה מחוללת לחלוטין. משהו ריסס עם צבע אדום שקשה להתעלם מהתחושה של הצבע המטפטף למטה ונותן תחושה של דם. תחושה שמציפה מחדש את כל אירועי העבר. עם כל זה, ועם כל הכאב, אנחנו זוכרים שאנחנו עדיין כאן ונמשיך להיות כאן ללא פחד. אנחנו נמשיך לשים להם את האצבע בעין הזאת, וננקה את האנדרטה ונשפר את המקום על אפם ועל חמתם של המחבלים".

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן