בריאותמבזקים

חובת עטיית מסכות בחללים סגורים תבוטל

נוכח הירידה בתחלואה בנגיף הקורונה, ראש הממשלה נפתלי בנט, ושר הבריאות ניצן הורוביץ, הודיעו היום (רביעי), על ביטול חובת עטיית מסכות בחללים סגורים.

בהתאם, תבוטל חובת עטיית המסכה, למעט במקומות בעלי פוטנציאל הדבקה גבוה (בתי חולים, מוסדות מגן אבות ואימהות, טיסות, ואדם הנמצא בדרכו לבידוד).

ההחלטה תיכנס לתוקף בצאת השבת הקרובה, 23 באפריל 2022, בשעה 20:00, בכפוף לאישור ועדת הבריאות של הכנסת.

יו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט, ח"כ הרב גלעד קריב (העבודה) הגיב להחלטה: "החלטת ראש הממשלה ושר הבריאות היא צעד חשוב בדרך לחזרה לשגרה והיא מתבקשת לאור נתוני התחלואה. החלטה זו מהווה המשך למדיניות השקולה והאחראית שאפיינה את הטיפול במשבר הקורונה בחודשים האחרונים, במסגרת החוק החדש שהוכן בוועדת החוקה. אני קורא לממשלה לבחון בעת הזו גם את מדיניות הבדיקות לפני טיסה והתאמת המדיניות הישראלית למקובל ברוב מדינות המערב".

קראו גם:  בן 24 נפצע בינוני בתאונת דרכים בבית שאן

שר הבריאות ניצן הורוביץ: ״למדנו סוף סוף לחיות לצד הקורונה – בלי פאניקה, עם אחריות ושיקול דעת. ביטול חובת המסכות במקומות סגורים, חוץ מבתי חולים ובתי אבות, היא המשך למדיניות של חיים לצד לצד הקורונה. הקורונה לא נעלמה, אבל כרגע לא נדרשות הגבלות מיוחדות. אנחנו נוהגים כפי שנהגנו מאז הקמת הממשלה הזו: שומרים על הבריאות וככל שאפשר מקלים על הציבור."

"המדיניות שלנו הוכיחה את עצמה וכך נמשיך. משרד הבריאות עוקב וימשיך לעקוב בקפדנות אחר התנהגות הנגיף ואחר זנים חדשים. נמשיך לספק את כל אמצעי ההגנה: מלאי חיסונים רציף, בדיקות, תרופות וכמובן טיפול מסור של מערכת הבריאות. נשמור על הבריאות וגם על שיגרת חיים מלאה וחופשית. חג שמח". הוסיף הורוביץ.

קראו גם:  בן 4 נמצא מחוסר הכרה בבית בירושלים, קרוב משפחתו של הילד נעצר
צילום: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן