מבזקיםמשפטי/פלילי

חשב שייצא בזול והופתע: הוחמר עונשו של מורשע בעבירות נשק

בית המשפט העליון קיבל את ערעור הפרקליטות והחמיר את עונשו של הנאשם שהורשע בהחזקת נשק ל-18 חודשי מאסר, במקום 10 חודשים שהוטלו עליו בביהמ"ש המחוזי.

ביהמ"ש העליון ציין בפסק הדין, כי "ענייננו ב"מכת מדינה" שהצורך להילחם בה על מנת להגן על הציבור, מצריך מענה הולם והטלת עונשי מאסר משמעותיים. ידע כל מי שמחזיק בנשק בלתי חוקי כי צפוי הוא להיענש בחומרה, בבחינת "אם מחזיקים – למאסר נשלחים".

הנאשם אחמד קדורה, בן 20, הודה בכך, שלבקשת בן דודו, קיבל מידיו והסתיר מהמשטרה בגג ביתו אקדח מסוג גלוק, יחד עם מחסנית וכדורים מתאימים, ורימון הלם סינוור M7290. את האקדח והכדורים – שלא הוסגרו למשטרה ולא נתפסו – העביר הנאשם לידי אחר נוסף, ואילו הרימון נתפס בחיפוש שביצעה המשטרה על הגג.

קראו גם:  מטייל בן 58 נפל מגובה בנקיק השחור שבנחל הזוויתן והובהל לבי''ח פוריה

בית המשפט המחוזי בחיפה (כב' השופט א' פורת) הרשיע את הנאשם בעבירה של החזקת נשק וגזר עליו עונש של 10 חודשי מאסר בפועל, בניכוי ימי מעצרו, מאסר על תנאי וקנס בסך 5,000 ₪.

הפרקליטות הגישה ערעור, במסגרתו ביקשה להחמיר באופן משמעותי את עונשו של הנאשם. לעמדת הפרקליטות בהודעת הערעור, שהוגשה ע"י עו"ד רחל מטר, מנהלת המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה ועו"ד מיכל קליין, העונש שהוטל על הנאשם אינו מתיישב עם חומרת העבירות שביצע, עם הסכנה המשמעותית לציבור הגלומה בהן ועם הצורך בהטלת עונשי מאסר חמורים ובלתי סלחניים בעבירות נשק, זאת כחלק מהמאבק שמנהלת מדינת ישראל כנגד האיום הרב שמהווה עולם הנשק ותופעת החזקת כלי הנשק הבלתי חוקיים, שהפכה למכת מדינה בקרב בציבור בכללותו, ובקרב החברה הערבית בייחוד.

קראו גם:  3 פצועים בתאונת דרכים חזיתית בין רכב פרטי וטרקטורון בבית שמש

בית המשפט העליון קיבל כאמור את ערעור הפרקליטות והחמיר את עונשו של הנאשם ל-18 חודשי מאסר בפועל, תוך שצוין כי "אין דרכה של ערכאת הערעור למצות את הדין".

בית המשפט העליון ציין בפסק הדין, כי "החזקת נשק שלא כדין מאיימת על שלום הציבור ובטחונו. לנוכח היקפן המתרחב של עבירות המבוצעות בנשק, הזמינות הבלתי נסבלת של נשק בידי מי שאינו מורשה לכך, מהווה כאמור סיכון של ממש ומגבירה את הסיכון לביצוע עבירות חמורות נוספות, כמו גם לאסונות נוראיים. יעידו על כך ריבוי המקרים במגזר הערבי בעת האחרונה, כאשר אזרחים תמימים- כמו ילד רך בשנים ועלמה צעירה – נפגעים ואף מוצאים את מותם בביתם-מבצרם או בגן השעשועים, כל זאת כתוצאה משימוש בנשק של אחרים."

קראו גם:  3 פצועים בתאונת דרכים סמוך לפתח תקווה, בן 33 במצב בינוני

עוד צוין כי "מציאות קשה זו מחייבת לנקוט ביד מחמירה כלפי מעורבים בעבירות נשק, אף אם הם נעדרי עבר פלילי…המקרה שלפנינו משקף את המאבק היום-יומי של רשויות אכיפת החוק בתופעת ההחזקה בנשק. האמל"ח שבו עסקינן – אקדח, מחסנית עם כדורים ורימון הלם – הוא אמל"ח שהחזקתו והשימוש בו מהווים סכנה של ממש לציבור."

אילוסטרציה. קרדיט: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן