טיוליםמבזקים

למרות עומס החום: 150 אלף מטיילים פקדו היום את שמורות הטבע והגנים הלאומיים

כ-180 אלף מטיילים טיילו היום (שני) בשמורות הטבע והגנים הלאומיים, למרות עומס החום שנשבר רק בשעות האחרונות.

בין האתרים הבולטים היום היו: ירקון תל אפק עם כ-5,000 מטיילים, אשקלון עם כ 4,500 מטיילים, קיסריה ועין גדי עם 4,100 מטיילים בכל אחד, בניאס עם 3,400 מטיילים, גן השלושה והבשור עם כ-3,000 מבקרים בכל אחד מהאתרים.

בתוך כך אלפי מטיילים פקדו את תחנות המידע וההסברה שהציבה רשות הטבע והגנים בשיתוף המשרד להגנת הסביבה בעשרות מוקדי טיול מבוקשים בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים בשטח הפתוח.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

לדברי מזי מג׳נאגי מוסקוביץ ראש אגף הסברה ברשות הטבע והגנים: "אני שמחים לפגוש מטיילים בתחנות ההסברה שפרוסות ביציאה למסלולי הטיול שמכירים את כללי הטיול הבטוח וכשהם מצויידים בכובע, מים, נעלי הליכה ושקית אשפה. למרות מזג האוויר החם יחסית המבקרים גדשו גם את שמורות הטבע ומסלולי הטיול”.

ברשות הטבע והגנים נערכים גם מחר למטיילים רבים שצפויים לטייל בשמורות הטבע והגנים הלאומיים. בין הפעילויות הבולטות שתתקיימנה מחר: פסטיבל הקיסר בגן הלאומי קיסריה, הפסטיבל האתני והשוק הנבטי בגן הלאומי ממשית, חגיגה בארמון המלך בגן הלאומי הרודיון וצרים על אפולוניה בגן הלאומי אפולוניה.

בנוסף יתקיימו שלל מופעי "נושמים תרבות" בשיתוף מפעל הפיס עם להטוטנים, שחקנים, אומני קרקס ונגנים במגוון גנים לאומיים ביניהם: ציפורי, מגדל צדק ויחיעם.

כמו כן המטיילים יוכלו להצטרף לעשרות סיורים מודרכים על ידי מורי דרך ללא תשלום וללא צורך בהרשמה בשיתוף משרד התיירות בעשרות שמורות וגנים הלאומיים ובכך ליהנות מחוויית ביקור מעמיקה ומעשירה יותר במסגרת ביקורם באתר.

בתוך כך, רשות הטבע והגנים מאריכה בחג הפסח וחול המועד את שעות הפעילות בכ-50 אתרים עד השעה 18:00 על מנת לאפשר למבקרים לפרוש את הטיול שלהם בחיק הטבע והמורשת על פני שעות רבות יותר. פרטים מלאים על מגוון הפעילויות ושעות הביקור באתרים השונים באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים.

תל דן. צילום: שרית פאלאצי, רשות הטבע והגנים

Back to top button