מבזקיםצבא וביטחון

צה״ל השלים היערכותו לחג הפסח

לצד ההיערכות והמוכנות המבצעית של צה״ל במסגרת ״שובר גלים״, הושלמו ההכנות לחג, אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה נערך לאספקת פריטי מזון מגוונים לארוחות החג. טבחי היחידות שוקדים על הכנת תפריטים עשירים ומותאמים לצרכי החיילים, תוך התחשבות בכלל הצרכים והאוכלוסיות השונות.

צה״ל השלים היערכותו לחג הפסח
צילום: דובר צה"ל

כחלק מתכנית ההשתנות של אט״ל, אשר שמה לה למטרה לשפר את איכות וחווית השירות, הופעלו לקראת החג תשעה טרקליני לוחמים במוצבי הקצה, במתכונת כשרה לפסח, שתיתן מענה מקיף, בזמינות שוטפת לטובת משרתי היחידות המבצעיות שבכוננות במהלך החג.

כמו כן, שופצו לקראת החג כ-100 חדרי אוכל בבסיסים שונים ברחבי הארץ, להם יתווספו עוד עשרות חדרי אוכל משופצים לאחר החג. בנוסף, מיד לאחר החג, יפתחו יתר טרקליני הלוחמים במוצבי הקצה ברחבי הארץ, כך שיעמדו לרשות הכוחות הלוחמים כ-80 טרקלינים שיתנו מענה שוטף ורציף.

קראו גם:  דובר צה"ל: הלוויתו של סמל-ראשון נתן פיטוסי ז"ל שנהרג הלילה, כתוצאה מירי...
צה״ל השלים היערכותו לחג הפסח
צילום: דובר צה"ל

במסגרת ההיערכות הלוגיסטית לחג ובצל המתיחות, ניתן מענה לוגיסטי מותאם לכלל הכוחות הלוחמים אשר יעבירו את החג במוצבי הקצה בשל המצב הביטחוני. גזרות הפעילות תוגברו בציוד לינה וציוד מקיף בעבור סדר פסח כשר כהלכתו. לנקודות הקצה נשלחו מטענים ניידים, ערכות קפה, מקררים משרדיים, ציליות, ערכות הלבשה, שולחנות ועוד. לצד מענה המזון ניתן מענה תשתיתי שלם. 

צה״ל השלים היערכותו לחג הפסח
צילום: דובר צה"ל

צה"ל ימשיך היערכותו המבצעית ככל שיידרש, זאת לצד ציון החג באופן רחב בגזרות המבצעיות. לרגל חג הפסח, נערך צה"ל לסייע ולתמוך בכלל משרתיו ובאוכלוסיות במיקוד – החיילים הבודדים וזכאי הסיוע הכלכלי – בפרט. הסיוע, בהובלת אגף כוח האדם, מבוצע בשותפות עם ארגון "יחד למען החייל" ובאדיבות הקרן לידידות. הסיוע ניתן בצורה יזומה לכלל החיילים הבודדים וזכאי התשמ"ש.

קראו גם:  מועצת הדבש: שנת שיא בתפוקה השנתית - 4,400 טון
צה״ל השלים היערכותו לחג הפסח
צילום: דובר צה"ל
צה״ל השלים היערכותו לחג הפסח
צילום: דובר צה"ל

גם השנה, החיילים הבודדים לא יישארו לבד בליל הסדר, יפתחו בפניהם בתי החייל של "יחד למען החייל", 29 בתי מלון שנרתמו לארח אותם במהלך כל ימות החג, ומאות משפחות מארחות מכלל רחבי הארץ שביקשו לפתוח את ביתם עבור החיילים והחיילות.

לראשונה, על מנת להוקיר את תרומתם הרבה של הבודדים המשרתים במערך הקרבי בצה"ל, תמומן עבורם טיסה נוספת. מימון הטיסות מתבצע באדיבות ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ופנמה- FIDF, באמצעות "יחד למען החייל". גם השנה, מאות חיילים בודדים טסו למשפחותיהם לבלות עימם את החג.

צה״ל השלים היערכותו לחג הפסח
צילום: דובר צה"ל

לקראת החג צה"ל העניק לחיילים הבודדים תווי קניה במיליוני שקלים. בנוסף, ניתנו למפקדים תווים וכלים נוספים על מנת שיוכלו לעזור לחיילים היכן שצריך לפי שיקול דעתם.

קראו גם:  נאבקים באלימות: פקחי חברת מטרופולין יישאו מצלמות גוף במהלך הנסיעה באוטובוס

מצה"ל נמסר: "מרכז הבודדים בצה״ל שוחח עם כל חיילת וחייל, וידא כי במידה ואינם ביחידה במהלך החג הם בחרו את האפשרות המועדפת עליהם לליל הסדר בפרט ואת מוכנותם לחג בכלל. בצה״ל עושים הכל על מנת לדאוג שאף חייל לא ישאר בודד בחג. דרכי תקשורת של מרכז הבודדים – 1111 מכל טלפון, שלוחה 2 ולאחר מכן, שלוחה 3. חג פסח שמח!"

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן