מבזקיםמשפטי/פלילי

"הוכה בפניו ונדקר בסכין יפנית": שניים נוספים נשלחו למאסר בגין ניסיון רצח של עדיאל תורתי ז"ל

בית המשפט המחוזי מרכז גזר היום (חמישי) על קארו גבורגיאן ועל נאשם נוסף (קטין בעת ביצוע העבירה) עונשי מאסר של 13 ו-6 שנים בהתאמה, בגין הרשעתם בניסיון הרצח של עדיאל תורתי ז"ל בפתח תקווה בשנת 2019.

שני הנאשמים הודו בעובדות כתב אישום מתוקן במסגרת הסדר טיעון. כזכור, כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד שרה טל מפרקליטות מחוז מרכז (פלילי), תיאר כיצד שני הנאשמים, לצד נאשם נוסף, אלירן אסקיאס שהו יחד עם עדיאל תורתי ז"ל ביחידת דיור בפתח תקווה.

הארבעה צרכו יחדיו משקאות אלכוהוליים וקוקאין. קארו חשד במנוח כי "הלשין" על מיקומה של יחידת הדיור אותה רצה להסתיר וזאת בשל פעילותו הפלילית, ועל רקע זה החליטו להרגו. לשם כך גבורגיאן היכה את תורתי במכות אגרוף בפניו, וכן דקר אותו בפלג גופו העליון באמצעות סכין יפנית. כמו כן גרר את תורתי בין חדרי יחידת הדיור בעודו מדמם, דקר אותו בשנית כל זאת תוך שתורתי מתנגד בשארית כוחותיו, ומתחנן על חייו. כל אותה העת לקח חלק במעשים גם אסקיאס שהיכה ודקר את תורתי ולאחר מכן אף חנק אותו. עוד בכל אותה העת נכח בקום הקטין, שאף נטל חלק בהכאתו של תורתי.

קראו גם:  משרד הבריאות: מספר המאומתים לקורונה ממשיך לזנק ואיתו כצפוי גם הת...

לאחר שסברו כי הביאו למותו של המנוח, הותירו אותו שכוב על הרצפה, עזבו את המקום והחלו בפעולות להשמדת ראיות והעלמתו של המנוח במטרה להימלט מעונש. במהלך שעות הערב והלילה למחרת חזרו הנאשמים עם שניים נוספים ליחידת הדיור כדי לנקות את המקום ולאסוף את הראיות המפלילות.

בנוסף, הצטיידו באת חפירה על מנת לחפור קבר למנוח ולהעלימו. הם חפרו יחד קבר למנוח באדמת חורשה סמוכה ליחידת הדיור בעומק חצי מטר, הוציאו את פח האשפה כשהמנוח בתוכו והובילו אותו לחורשה. אחר כך הם השליכו את המנוח לתוך הקבר, דחסו את גופתו לתוכו וכיסו אותו בחול ובענפים שהיו במקום על מנת שלא יהיה ניתן לאתרו. כתוצאה מהמעשים נגרמו למנוח פצעי דקירה וחתכים רבים בכל חלקי גופו.

קראו גם:  דובר צה"ל: "שובר גלים"כוחות צה"ל, שב"כ ומג"ב עצרו הלילה 17 מבוקשים בב...

בנתיחה שנעשתה בגופו של המנוח נמצאו אלכוהול וכן רמות קטלניות של קוקאין. לאור זאת, יובהר כי ממצאי הנתיחה לא מעידים באופן מפורש כי מותו נגרם כתוצאה בלעדית ממעשי הנאשמים. משכך, לנאשמים יוחסה בכתב האישום המתוקן עבירת ניסיון רצח, בזהה לכתב האישום המקורי.

הצדדים הגיעו להסדר לפיו יודו הנאשמים בעבירות המיוחסות להם וייקבע עונש מוסכם.

בהמשך לכך הרשיע בית המשפט את קארו גבורגיאן בעבירות של ניסיון רצח, השמדת ראיה, שיבוש מהלכי משפט ונהיגה ללא רישיון נהיגה וביטוח, וגזר עליו עונש מאסר בפועל למשך 13 שנים, מאסר על תנאי, פסילה מלהחזיק או לקבל רישיון נהיגה וכן תשלום פיצויים בסך 100,000 ש"ח לאמו של המנוח.

קראו גם:  גנץ: אני מבקש להשתתף בצער הממלכה הירדנית כולה ב...

הנאשם הקטין הורשע בניסיון רצח, בגינו נגזרו עליו עונש מאסר בפועל למשך 6 שנים, הפעלת מאסר על תנאי (שירוצה בחפיפה) , מאסר על תנאי וכן תשלום פיצויים בסך 30,000 ₪ לאמו של המנוח.

כזכור, ההליך בעניינו של הנאשם הנוסף בפרשה, אלירן אסקיאס, הסתיים בחודש יולי האחרון, כאשר בית המשפט המחוזי הרשיע אותו בניסיון רצח, השמדת ראיה ושיבוש מהלכי משפט, וגזר עליו 12 שנות מאסר בפועל ופיצוי בגין 80 אלף שקלים.

עדיאל תורתי ז"ל. צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן