מבזקיםמשפטי/פלילי

הפרקליטות ערערה על עונשה של סייעת שהורשעה בתקיפת פעוטות בפ"ת

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי מרכז ערעור על קולת עונשה של הסייעת ילנה סטרובינסקי, אשר הורשעה בריבוי עבירות של תקיפת קטין בידי אחראי. הפרקליטות סבורה כי העונש שהוטל על סטרובינסקי, 18 חודשי מאסר, הוא עונש הסוטה בצורה קיצונית מהעונש הראוי ולפיכך יש מקום להחמירו.

כזכור, בית משפט השלום הרשיע את סטרובינסקי בריבוי עבירות של תקיפת קטין בידי אחראי, אותן ביצעה בחמישה פעוטות, שלושה תינוקות בני פחות משנה ושניים בני פחות משנה וחצי, עליהם הייתה אחראית במסגרת עבודתה כסייעת בגן ״מאשה והדב״ בפ״ת.

סטרובינסקי נאשמת כי הטיחה את הפעוטות בחוזקה בתוך טרמפולינות ו/או על הרצפה, דחפה והניחה שמיכות על ראשם וגופם של הפעוטות תוך שהיא מקשה עליהם לזוז ולנשום ונענעה בחוזקה את הטרמפולינות שעה שהפעוטות ישבו בתוכן.

בנימוקי הערעור הדגישה הפרקליטות, באמצעות עו״ד איריס פיקר סגל, את הפער שבין הרטוריקה המחמירה בה נקט בית המשפט למול מתחם הענישה הנמוך שנקבע על ידו בסופו של דבר.

קראו גם:  נעצר לאחר שנסע במהירות של 150 קמ"ש - בבדיקה התברר שלא הוציא רישיון

הפרקליטות סבורה כי עונש לתקופה של 18 חודשי מאסר סוטה בצורה קיצונית מהעונש הראוי למקרה זה, אינו עולה בקנה אחד עם מכלול המעשים של הנאשמת, ואין בו כדי לבטא את החומרה שבמעשיה, את הגינוי החברתי הראוי להם ואת מגמת החמרת הענישה בעבירות כלפי חסרי ישע בעת האחרונה.

כך למשל ציינה הפרקליטות את גזר הדין שניתן בעת האחרונה בעניינה של לירז נתן, אשר שימשה סייעת בגן ״בייבי לאו״ תחת הגננת כרמל מעודה, הורשעה בריבוי עבירות של תקיפת קטין בידי אחראי והושתו עליה 24 חודשי מאסר. הפרקליטות טוענת כי מאחר ומספר העבירות אותן ביצעה סטרובינסקי גבוה יותר ומשמעותי מזה של נתן -עונשה צריך להיות חמור משמעותית מזה של נתן.

קראו גם:  אלוף-משנה ח' נכנס לתפקיד מפקד בסיס חיל האוויר חצור

עוד הדגישה הפרקליטות בנימוקיה כי מעשיה של סטרובינסקי לא בוצעו בחלל ריק, שעה עבדה כסייעת לצד אינה סקיבנקו שהורשעה זה מכבר בהריגתה של הפעוטה יסמין וינטה ז״ל וכן בריבוי עבירות של תקיפת חסר ישע על ידי אחראי, כאשר בגין עבירות אלה נידונה ל-17 שנות מאסר. יובהר כי את העבירות ביצעו סקיבנקו וסטרובינסקי בסמיכות זו לזו ובאותם ימים ממש.

נוסף על כך, הדגישה הפרקליטות את הצורך בהחמרת הענישה לשם עיקרון ההרתעה למי שהורשעו בעבירות של אלימות נגד קטינים וחסרי ישע, עליו עמדו הן בית המשפט העליון והן המחוקק.

לאור האמור, מערערת הפרקליטות על החלטת בית משפט השלום ומבקשת מבית המשפט המחוזי להחמיר את מתחם הענישה שנקבע לסטרובינסקי ומכאן גם את החמרת עונש המאסר שנגזר עליה כך שיעמוד על 3 שנות מאסר.

קראו גם:  מנהל מוסד חינוכי בבית שמש נעצר בחשד לתקיפה והתעללות בתלמידיו

מהפרקליטות נמסר בתגובה להגשת הערעור כי: ״הפרקליטות עתרה להטיל על סטרובניסקי עונש שיעמוד בהלימה הן לחומרת המעשים בהם הורשעה, והן לצו השעה הציבורי, לאור ריבוי מקרים מצער של פגיעה בפעוטות בידי מי שאמונים על הטיפול בהם ועל השמירה על ביטחונם. לעמדת הפרקליטות העונש שהוטל אינו מבטא באופן ראוי שיקולים אלה, ועל כן החליטה על הגשת ערעור זה, העומד בקנה אחד עם מגמת החמרת הענישה בעבירות הכוללות אלימות כלפי חסרי ישע, ויסייע ביצירת ההתרעה הציבורית הדרושה בעת הזו".

את התיק נגד ילנה סטרובינסקי ניהלה עו״ד מיטל אילן מפרקליטות מרכז (פלילי). את הערעור על קולת העונש הגישה עו״ד איריס פיקר סגל מפרקליטות מחוז מרכז (פלילי).

אילוסטרציה. קרדיט: freepik
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן