מבזקיםמשפטי/פלילי

ערעור על עונשו של מורשע בהחזקת נשק: "סיכנת – שילמת"

המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה הגישה היום (שלישי) לבית המשפט העליון הודעת ערעור על קולת עונשו של הנאשם, שהורשע בהחזקת נשק ונידון לעונש של 10 חודשי מאסר בלבד.

בהודעת הערעור צוין, כי "הנחייתו הברורה והעקבית של בית המשפט הנכבד היא להחמיר באופן ניכר בענישתם של מי שביצעו עבירות נשק, בפרט בעת הזו, נוכח היקף וממדי העבירות שהפכו זה מכבר למכת מדינה. בתוך כך, חשיבות מיוחדת ישנה למיגור תופעת החזקת הנשק הבלתי-חוקי, בהיותה החוליה הראשונה בשרשרת עבירות השימוש בנשק, התשתית והגורם בלעדיו איין. המציאות הטופחת על פנינו היטיבה ללמד כי אקדח שמופיע במערכה הראשונה, יירה עד סוף המערכה האחרונה. לפיכך, כאשר מעשה החזקה של נשק בלתי-חוקי נחשף, על בית המשפט להתייצב להגנתם של אזרחי מדינת ישראל, ויישובי החברה הערבית בפרט, ולהעביר מסר חד-משמעי וברור: החזקת – סיכנת – שילמת. עצם ההחזקה היא מעשה חמור ופסול, ומי שייתפס ייענש בחומרה רבה".

קראו גם:  פצוע הלינץ': "ניסו לרצוח אותי, מקווה שבית המשפט יחמיר איתם"

הנאשם אחמד קדורה, בן 20, הודה בכך, שלבקשת בן דודו, קיבל מידיו והסתיר מהמשטרה בגג ביתו אקדח מסוג גלוק, יחד עם מחסנית וכדורים מתאימים, ורימון הלם סינוור M7290. את האקדח והכדורים – שלא הוסגרו למשטרה ולא נתפסו – העביר הנאשם לידי אחר נוסף, ואילו הרימון נתפס בחיפוש שביצעה המשטרה על הגג.

בית המשפט המחוזי בחיפה (כב' השופט א' פורת) הרשיע את הנאשם בעבירה של החזקת נשק וגזר עליו עונש של 10 חודשי מאסר בפועל, בניכוי ימי מעצרו, מאסר על תנאי וקנס בסך 5,000 ₪. מכאן הערעור, במסגרתו מבקשת הפרקליטות מבית המשפט העליון להחמיר האופן משמעותי את עונש המאסר שהוטל על הנאשם.

קראו גם:  פועל בן 34 נפל מגובה באתר בנייה בתל אביב, מצבו בינוני

לעמדת הפרקליטות בהודעת הערעור, שהוגשה ע"י עו"ד רחל מטר, מנהלת המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה ועו"ד מיכל קליין, העונש שהוטל על הנאשם מקל עמו יתר על המידה ואינו מתיישב עם חומרת העבירות שביצע, עם הסכנה המשמעותית לציבור הגלומה בהן ועם הצורך בהטלת עונשי מאסר חמורים ובלתי סלחניים בעבירות נשק, זאת כחלק מהמאבק שמנהלת מדינת ישראל כנגד האיום הרב שמהווה עולם הנשק ותופעת החזקת כלי הנשק הבלתי חוקיים, שהפכה למכת מדינה בקרב בציבור בכללותו, ובקרב החברה הערבית בייחוד.

"על בית המשפט הנכבד להתייצב להגנתם של בני החברה הערבית, ולהעביר מסר חד-משמעי: החזקה היא נורמה פסולה והמעז להפר אותה ייענש בחומרה", צוין בהודעת הערעור. לבקשת הפרקליטות, הדיון בערעור נקבע כבר השבוע, ליום 14.4, זאת בשל שחרורו הצפוי הקרוב של הנאשם.

קראו גם:  אישום: תקף ודקר נהג אחר - בשל ויכוח בכביש
נשק אקדח
אילוסטרציה. קרדיט: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן