כלכלהמבזקים

ענקית ההשקעות העולמית מצטרפת ל-Group 11 של דובי פרנסס

קרן ההון סיכון Group 11 של דובי פרנסס חברה עם Hamilton Lane, חברת השקעות גלובלית המתמחה בשווקים פרטיים ומנהלת כ-851 מיליארד דולר, לביצוע עסקה לרכישת אחזקות מהקרן השלישית של Group 11. בנוסף ,Hamilton Lane הצטרפה גם כמשקיעה חדשה בקרן השישית של Group 11 המגייסת בימים אלה כ-150 מיליון דולר.

העסקה אפשרה למשקיעי הקרן השלישית של Group 11 (שנת הקמה 2017) לממש את השקעותיהם בשלב מוקדם יחסית בחיי הקרן. Hamilton Lane סירבה לחשוף את ההחזר שהניבה עסקה זו למשקיעי הקרן.

ההודעה מגיעה לאחר שמוקדם יותר החודש Group 11 גם חברה עם StepStone, חברת השקעות גלובלית המתמחה בשווקים פרטיים ומנהלת כ-548 מיליארד דולר, לביצוע עסקה בסך של 50 מיליון דולר לרכישת 27% מהקרן השלישית של Group 11. בעסקה זו נהנו משקיעי הקרן מתמורה של פי 3.25 מן ההשקעה המקורית, המייצגת שיעור תשואה פנימי שנתי של 41%.

קראו גם:  תפוסה מלאה בגן הלאומי חוף פלמחים, מומלץ שלא להגיע בשעות הקרובות

"אנו שמחים לשתף פעולה עם Hamilton Lane, אחד מהמשקיעים המוסדיים הגדולים והמוערכים ביותר בעולם, ונרגשים לצרף אותם למשפחת המשקיעים המוסדיים שלנו. עסקה זו, הכוללת גם השקעה של Hamilton Lane בקרן השישית החדשה שלנו, היא אישור נוסף לא רק למיצובה של Group 11 כאחת מקרנות הפינטק המובילות בעולם, אלא גם לחוזקתו של הפורטפוליו שלנו שגם בסביבת עבודה לא אופטימלית בשוק הציבורי, ממשיך להראות חוסן בלתי רגיל״, אמר דובי פרנסס, שותף מייסד ב-Group 11 והוסיף, ״זוהי גם הבעת אמון בקטר הפינטק הישראלי שהרי מרבית חברות הפורטפוליו שלנו הן בעלות זיקה ישראלית ברורה״.

בנוסף, אמר פרנסס: "אנו מתרשמים מהביצועים ומהמומחיות של Group 11 בתחום הפינטק ונרגשים להצטרף אליהם בשותפות זו", אמר מת׳יו פליני, מנהל השקעות משניות ב- Hamilton Lane. "הפורטפוליו הקיים של Group 11 מהווה עדות לגישה לעסקאות ברמה יוצאת דופן מה שהופך את הקרן לאטרקטיבית בעבור המשקיעים שלנו. אנו מצפים להמשיך ולבנות את הקשר שלנו עם דובי פרנסס וצוות Group 11."

קראו גם:  לפיד: שוחחתי הערב עם שרת החוץ של צרפת @MinColonna.הודית...

Group 11 נוסדה בשנת 2012 על ידי דובי פרנסס במטרה להעצים יזמים מוכשרים אשר שמו להם למטרה לחולל מהפכה בתעשיית השירותים הפיננסיים המיושנת. הפירמה השקיעה בשלבים מוקדמים של כמה מחברות הטכנולוגיה הפיננסיות הבולטות ביותר של עמק הסיליקון. הערך המצטבר של תיק ההשקעות של Group 11 עומד כיום על כ-1.6 מיליארד דולר.

בין חברות הפורטפוליו הבולטות של Group 11 נמנות: Tipalti, שגייסה לאחרונה 270 מיליון דולר לפי שווי של 8.3 מיליארד דולר; TripActions, שגייסה לאחרונה 275 מיליון דולר לפי שווי של 7.25 מיליארד דולר; Next Insurance, שגייסה לאחרונה 250 מיליון דולר לפי שווי של 4 מיליארד דולר; HomeLight, שגייסה לאחרונה 100 מיליון דולר לפי שווי של 1.6 מיליארד דולר; ו-Sunbit, שגייסה לאחרונה 130 מיליון דולר לפי שווי של 1.1 מיליארד דולר.

קראו גם:  צפו: הפתעה באתר החרמון

לפני פחות משנה השלימה Group 11 גיוס של 200 מיליון דולר בעבור הקרן החמישית שלה – כפול מיעד הגיוס המקורי שעמד על 100 מיליון דולר בלבד. בין המשקיעים המוסדיים הישראלים בקרן החמישית נמנים הראל ביטוח ופיננסים, מור בית השקעות, מנורה מבטחים, קבוצת מגדל וחברת הביטוח הכשרה.

ענקית ההשקעות העולמית מצטרפת ל-Group 11 של דובי פרנסס
צילום: Group 11

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן