מבזקיםמשפטי/פלילי

התפתחות בחקירה: האח היה שותף לעבירות, העלימו מס בעשרות מיליוני שקלים

אושרי סויסה, מנהלן בפועל של חברות לאספקת שירותי כוח אדם בתחום השליחויות וההתקנות, נעצר בחשד להתחמקות מתשלום מס בעשרות מיליוני שקלים בגין הכנסות ממתן שירותים לחברות שונות, בהן חברת "וולט", ובהפצת חשבוניות פיקטיביות בסכום כולל של כ-320 מיליון שקל.

אושרי סויסה חשוד כי היה שותף פעיל לעבירות שבגינן נעצר אחיו, ליאור סויסה, מנהלה בפועל של חברת "פרימיום שליחויות", בדצמבר האחרון.

על פי החשד, הקים ליאור סויסה כ-40 חברות קש אשר חתמו על הסכמים במסגרתם התחייבו להעסיק באופן ישיר מאות עובדים בתחום השליחויות וההתקנות אשר סיפקו שירותים לחברות שונות, בהן חברת השליחויות "וולט". בפועל, חשוד ליאור סויסה כי שילם לאותם עובדים את כל משכורתם או חלק ממנה במזומן, על מנת להתחמק מתשלומי "ניכויים" למס הכנסה ולביטוח לאומי.

קראו גם:  גנץ לירדנים: "מערכת הביטחון נכונה לסייע בכל אמצעי שיידרש"

בנוסף, חשוד ליאור סויסה בהפקת חשבוניות מס פיקטיביות בעשרות מיליוני שקלים על מנת להתחמק מתשלום מס ולהסוות את תשלום השכר במזומן. על פי החשד, החשבוניות הפיקטיביות גולגלו בין החברות השונות שבשליטתו של ליאור סויסה, על מנת לייצר מצג שווא לפיו העובדים שסופקו על ידי חברת "פרימיום שליחויות" לא היו עובדים ישירים שלה אלא סופקו לה על ידי חברות אחרות.

בעקבות הפיכת החקירה לגלויה, נערכו חיפושים בבתי ומשרדי המעורבים בפרשה. במהלך החיפושים התברר כי ספרי הנהלות החשבונות של החברות הועלמו, אך נתפסו מחשבים אשר מהם שוחזרו בהליך חקירתי ומיצוי ראייתי מרבית החשבוניות הפיקטיביות אשר הופקו על ידי החשודים. מחשבים אלה נתפסו במשרדיו של אושרי סויסה. כמו כן, עם התפתחות החקירה נאספו עוד ראיות הקושרות את אושרי סויסה לביצוע העבירות יחד עם אחיו ליאור.

קראו גם:  אישום: שני תושבי חדרה גנבו חציר ומכולות לפינוי פסולות משטחים חקלאיים
צילום: רשות המסים בישראל

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן