חדשות הארץמבזקים

בשל זיהום: קנס של מעל חצי מיליון שקלים לתחנת דלק

המשרד להגנת הסביבה הטיל עיצום כספי בסך 548,520 שקל על תחנת דלק שפעלה בשטח קיבוץ גניגר שבצפון, בשל הפעלת התחנה באופן שזיהם את האוויר בשטח הקיבוץ.

במסגרת סיורי פיקוח שביצע מחוז צפון של המשרד להגנת הסביבה במהלך 2020 ו-2021 נמצא כי בתחנת הדלק שפועלת בשטח הקיבוץ גניגר לא הותקנו מערכות מישוב אדים בשלבים 1 ו-2, בניגוד להוראות המופיעות בתקנות אוויר נקי.

צילום: המשרד להגנת הסביבה

אדי הדלק מורכבים ממגוון רב של תרכובות כימיות שמכילות חומרים רעילים ומסרטנים שמסכנים את בריאות הציבור. ההתקנה של מערכות מישוב אדים היא קריטית בתחנות הדלק, שכן הן מונעות דליפה ופליטה של אדי דלק לאוויר.

בשל זיהום: מעל חצי מיליון שקלים קנס לתחנת דלק
צילום: המשרד להגנת הסביבה

אי התקנה של מערכות אלו עלולות לגרום לשחרור אדי דלק לאוויר, מה שעלול להוביל לפגיעה קשה באיכות האוויר. פגיעה זו עלולה לסכן את בריאות משתמשי הדרך והתושבים במקום. בעקבות פעולות האכיפה של המשרד, הקיבוץ השבית את משאבות הבנזין בתחנה.

קראו גם:  7 נערות פונו לבית החולים מנחל פרת עם סימני התייבשות
בשל זיהום: מעל חצי מיליון שקלים קנס לתחנת דלק
צילום: המשרד להגנת הסביבה

מהמשרד נמסר: "המשרד להגנת הסביבה ימשיך לבצע פעולות אכיפה כנגד מפירי התקנות, במטרה למנוע זיהום אוויר ולשמור על בריאותו של הציבור בישראל."

בשל זיהום: מעל חצי מיליון שקלים קנס לתחנת דלק
צילום: המשרד להגנת הסביבה

מנהל אגף תחבורה במשרד להגנת הסביבה, אמיר זלצברג: "תחנת הדלק פעלה ללא מערכות ייעודיות להפחתת פליטת הזיהום בניגוד לתקנות וגרמה לזיהום אוויר מיותר שסיכן את בריאות תושבי האזור. נמשיך לפעול כנגד מפירי התקנות, שמזהמים את האוויר ומסכנים את בריאותם של אזרחי ישראל".

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן