מאמריםמבזקים

ניקיון אביב פנימי – לרובנו קשה לשחרר ולשים גבולות

מאת: נאוה אייזנבך, מטפלת ברפואה משלימה

סיימתם לנקות את הבית? חלק סיימו, חלק באמצע, בסוף כולנו נסיים.

ברור שהתכונה הזו באוויר. התרגשות כזו שהאביב ופסח מביאים איתם: להוציא את כל מה שיש בארונות, למיין, לזרוק מה שלא צריך ומעמיס עלינו, לגלות את תחתית המגירות שלא ראינו הרבה זמן, למצוא את הדברים שנפלו מאחורי המיטות, מתחת למזרונים, מאחורי השידות.
מנקים את ארונות המטבח, עם כמויות הדברים שיש שם. בחלקם אנחנו משתמשים ובחלקם לא.

אנחנו חיים בדור של שפע, המון חפצים, המון אוכל, המון עשיה והמון מתח. הניקיון הזה של פסח, הסדר, המיון מזמין אותנו לאיזה שהוא בירור פנימי: מה אנחנו רוצים בחיינו ומה לא. איזה חפצים אנו צריכים ומשמשים אותנו ומה יוצא מהבית שלנו. איזה מזון אנו רוצים שיהיו בארונות המטבח שלנו ומה לא. איזה עיסוקים ומתחים אנו רוצים להשאיר בחיינו ומה לא.

קראו גם:  שלוש פלוגות מילואים של מג"ב יגויסו לקראת מצעד הדגלים בירושלים
Image by DaModernDaVinci from Pixabay

לרובנו קשה לשחרר ולשים גבולות. קשה למיין, קשה להיפרד ולהרפות, ואנחנו משתמשים בכל מיני סיבות ותירוצים כדי לשמר את המצב הקיים. "אולי אני עוד אשתמש בשמלה הזו בגלגול הבא", "אבל אוכל בריא זה לא טעים", "אבל גם זה חשוב וגם זה חשוב וגם זה."

אנחנו חייבים להיפגש עם האמת, פנים אל פנים ולהודות שהעומס מכלה את ביתנו, גופנו ונפשנו. עומס חפצים בבית יוצר אנדרלמוסיה וחוסר שקט, עומס אכילה מחליש את הגוף ויוצר בעיות בריאות רבות, ועומס רגשי שוחק אותנו ומשפיע על כל החיים שלנו.

איזו תחושה נפלאה יש לנו כשאנחנו מוציאים מהבית דברים מיותרים. על כל שקית בגדים שיוצאת למסירה, הלב מתרחב עוד קצת.

קראו גם:  ההורים נגד יו"ר ארגון המורים: "צעדים בלתי מידתיים, פראיים שגובלים בהתעללות בילדים"

איזו תחושה נפלאה יש לנו כשאנחנו מפחיתים אכילה וחוזרים לאכול מזון טבעי ובסיסי – רעננות, חיוניות, אנרגיות טובות וקלילות. ואיזו תחושה נפלאה יש לנו כשאנחנו מרפים אחיזה, משחררים מקבלים את זה שיש מישהו שמנהל את העולם וכל מה שקורה כאן כנראה קורה לטובה בהשגחה מלאה. איזה נחת, ביטחון, הודיה ושמחה בחלקנו.

אז זה הזמן להתחזק בגבורה, לקראת חג הגאולה ולגאול את עצמנו מכל מה שמיותר בחיים שלנו. הכנות נעימות ומשמחות לכולנו.

Image by press 👍 and ⭐ from Pixabay

הוסיפו תגובה לכתבה

התכנים המתפרסמים במדור זה הינם מאמרי דעה של הכותבים בלבד העוסקים במגוון רחב של נושאים. הדעות השונות אינן משקפות את אתר החדשות שמאפשר את חופש הביטוי לכלל הגולשים. מצאתם משהו במאמר שאינו ראוי, תרצו להגיב או לבקש לתקן? שלחו לנו מייל לכתובת - [email protected]

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן