מבזקיםמשפטי/פלילי

פוגלמן נבחר לתפקיד המשנה לנשיאת העליון, הוחלט על שימוע פומבי למועמדים לשיפוט

הועדה לבחירת שופטים אישרה היום (שני) את הצעתו של סגן רה"מ ושר המשפטים, גדעון סער, לשימוע פומבי למועמדים לשיפוט בבית המשפט העליון. כמו כן, בחרה הועדה בשופט פוגלמן לתפקיד המשנה לנשיאת בית המשפט העליון

הפומביות תחול על מעמד הראיונות של המועמדים בפני ועדת המשנה של הוועדה (בה משתתפים בדרך כלל, כשמדובר בראיונות למועמדים לבית המשפט העליון, כלל חברי הועדה). לפי ההצעה, יועברו הראיונות לציבור בשידור חי בטלוויזיה. בחירת המועמדים שתכלול את מרכיב השימוע הפומבי תחול על המועמדים לביהמ״ש העליון שצפויים להיבחר ע״י הועדה מכאן והלאה.

בפתח הישיבה אמר השר סער: "אני מבקש להודות במיוחד ולבטא את הערכתי לנשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות. את ההצעה אני מביא היום מתוך ראיה משותפת בדבר חשיבות השקיפות. זה לא מובן מאליו. כל מערכת ציבורית צריכה לדעת לעשות שינויים מושכלים. אני משוכנע שהמרכיב הפומבי בהליך הבחירה והשקיפות שלו יתרמו להגברת אמון הציבור בהליך הבחירה לערכאת השיפוט העליונה שלנו. מעמדו של בית המשפט העליון, העובדה שהכרעותיו מהוות תקדים מחייב למערכת השיפוטית כולה והיקף עיסוקו בנושאים בעלי חשיבות ציבורית מבססים את הצורך במימד פומבי בחלק מהליך הבחירה. במשך שנים רבות פעלתי לקדם שינוי זה. עתה בשלה העת לביצוע המהלך בדרך המלך שהיא באמצעות החלטת הועדה לבחירת שופטים עצמה על פי סמכותה כחוק".

קראו גם:  ראש הממשלה קיים הערכת מצב עם ראש המוסד וראש השב"כ

בנוסף, הועדה בחרה בשופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן למשנה לנשיאת בית המשפט העליון. השופט פוגלמן יחליף בתפקיד המשנה לנשיאת בית המשפט העליון את שופט בית המשפט העליון ניל הנדל, אשר צפוי לפרוש בסוף חודש אפריל. השופט פוגלמן מכהן בבית המשפט העליון החל מאפריל 2007. טרם מינויו לבית המשפט העליון כיהן כשופט במשך 9 שנים, החל מחודש נובמבר 2000, בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

מהוועדה לבחירת שופטים נמסר: ״הוועדה לבחירת שופטים מחליטה כי הופעת מועמד לכהונה בבית המשפט העליון לפני ועדת המשנה, תצולם ותשודר לציבור בשידור ישיר״.

צילום: עמוס בן גרשום/ לע״מ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן