מבזקיםמשפטי/פלילי

משפחתו של גור המל שמת בכלא זועמת: "התחנן לטיפול ולא קיבל"

האסיר גור המל, שהורשע ברצח ערבי בשומרון בשנת 1999, נמצא לפנות בוקר (שני) מת בתאו בכלא איילון. בימים האחרונים, וכן אמש והבוקר פנה עו"ד עדי קידר מארגון חוננו בדרישה כי שב"ס ייתן לו טיפול רפואי, ויפנה אותו לטיפול דחוף בבית החולים, כל פניותיו של עו"ד קידר נדחו. עד כה לא קיבלה המשפחה הודעה רשמית מרשוית שב"ס על מותו, אלא ההודעה הגיעה דרך גורמים ששמעו על כך בבית הסוהר.

משפחתו אומרת הבוקר לאחר הבשורה המרה כי רשלנות שב"ס היא שהביאה למותו "הדם על הידיים של שב"ס גור מתחנן ימים ארוכים לטיפול רפואי, ומקבל זלזול ובוז, אין מילים".

גור המל בצה"ל. באדיבות המשפחה.

גור אף הגיש עתירה דחופה לבית משפט המחוזי מרכז על מצבו, ודרש לקבל טיפול רפואי, בית המשפט קבע דיון ליום רביעי הקרוב, שם היה צפוי גור לדרוש כי בית המשפט יחייב את שב"ס להעניק לו טיפול רפואי.

קראו גם:  מזג האוויר: תחזית מעודכנת לתאריך 2022-06-29 04:10:00

נזכיר כי גור המל, בשנות ה-50 לחייו, יליד קיבוץ סעד, ובבגרותו תושב גבעות היישוב איתמר. גור נשפט למאסר עולם, בעקבות רצח של ערבי בשנת תשנ"ט בשומרון, כנקמה ביום השלושים של רצח חבריו הראל בן נון ושלמה ליבמן הי"ד אשר נרצחו בשומרון בידי מחבלים ערבים, וביום הרצחו של דני ורגס הי"ד מאבטח חברת החשמל סמוך לקריית ארבע. גיסו, מאיר ליקסנברג הי"ד, נרצח בשנת תשס"א בפיגוע ירי בעת שעשה את דרכו בין היישוביים אלון מורה ואיתמר.

גור המל, חודשים לפני הכניסה לכלא. באדיבות המשפחה.

הוועדות השונות סירבו לקצוב את עונשו. בתקופה האחרונה כאמור, סבל גור, מבעיות רפואיות קשות וחרף כל פניותיו לשב"ס בעצמו ודרך עורכי דינו מארגון חוננו, הוא לא קיבל טיפול רפואי הולם. עו"ד עדי קידר המלווה כעשרים שנה את האסיר מטעם ארגון חוננו במסגרת זו הוגשו עתירות רבות הנוגעות לזכויותי הוסיף ואמר כי "אנו נדרוש בדיקה מקיפה לבחינת סיבת המוות".

קראו גם:  ליברמן: אל אל ישראלנבחרת ישראל הצעירה נתתם פייט מרשים וס...
מכתב שיצא הבוקר בעניינו של המל, בטרם נודע על מותו.

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן