כלכלהמבזקים

הממשלה אישרה העברת חצי מיליארד ש"ח לחריש: "צפויה להכפיל את עצמה"

הממשלה אישרה היום (ראשון) את תכנית ראש הממשלה, נפתלי בנט, ושרת הפנים, איילת שקד, לפיתוח העיר חריש.

עיקרי התכנית:

• כ-400 מיליון ש"ח לשיפור נגישות תחבורתית: הרחבת פתרונות הגישה לעיר באמצעות תכנון וביצוע של מעברים לכבישים בין-עירוניים, הרחבת כביש הגישה הצפוני וסלילת כביש יציאה חדש לעיר מכיוון דרום, פיתוח תשתיות רכיבה והליכה בעיר, וכן קידום רשת קווי תחבורה ציבורית עירוני ובין-עירוני.

• כ-100 מיליון ש"ח לטובת תכנית לפיתוח כלכלי של מנועי צמיחה ומקורות הכנסה: צעדים שיקדמו הכרזה על חריש כעיר.

• כ-74 מיליון ש"ח לטובת הקמה ופיתוח של מוסדות ציבור, ומתן שירותים לקליטת תושבים חדשים: הקמת מבני ציבור, מעונות יום, הקמת מחלקה לשירותים חברתיים, מרכז מדעים ומרכז לפעילות נוער, ועוד.

קראו גם:  שר הביטחון על סרטון חמאס: "מהימנותו אינה ברורה, נועד לצורכי סחטנות"

ראש הממשלה, נפתלי בנט: "חריש היא העיר עם הצמיחה המואצת ביותר בישראל. ככזו, היא מהווה סטארט-אפ של מדינת ישראל והסטארט-אפ הזה יוצא היום לדרך. החלטת הממשלה הנוכחית היא דרמטית לתושבי העיר. אנחנו צריכים לייצר בחריש עיר בת-קיימה, עם אזור תעשייה, עם הכנסות מעסקים. העיר צפויה להכפיל את עצמה תוך שנתיים וחצי, פי-שניים תושבים, וזו בשורה גדולה. אלה סדרי גודל בלתי נתפסים, ואנחנו צריכים לתת את הרוח הגבית לראש העיר ולתושבים".

שרת הפנים, איילת שקד: "שמחתי לבקר בשבוע שעבר בחריש, שבקרוב מאוד אהפוך אותה לעיר. כיום הישוב הזה מאוד גדול ואין סיבה שחריש לא תהפוך לעיר. חתמתי על כתב מנדט ואני מאמינה שתוך חודש-חודשיים נסיים עם התהליך. יש כאן השקעה נרחבת של משרדי ממשלה בהחלטות ממשלה, הוקצה הרבה כסף ממשרד הפנים, משרד רה"מ, משרד האוצר ומשרד התחבורה. החלטת הממשלה מחזקת את העיר ונותנת פתרונות תחבורתיים והמטרה הבאה והמיידית היא לחזק את איזורי התעסוקה, התעשייה והמשרדים – כדי שהעיר תוכל להיות עיר יציבה ואיתנה בזכות עצמה".

קראו גם:  שר החוץ לפיד על תיעוד השבוי הישראלי בידי חמאס: "מדובר בארגון טרור מתועב"

ראש העיר חריש, יצחק קשת: "החלטת הממשלה החדשה לחריש היא בראש ובראשונה הבעת אמון ממשלתית בעיר החדשה. המדינה החליטה להשקיע כאן משאבים גדולים נוספים בסכומים של מאות מיליוני שקלים, מתוך הבנה שחריש היא פרויקט לאומי שעדיין לא הסתיים ושמחייב תמיכה ממשלתית יוצאת דופן. אני רוצה להודות לראש הממשלה נפתלי בנט, לשרת הפנים איילת שקד ולשר האוצר אביגדור ליברמן. החלטת הממשלה וההשקעות הגדולות שיגיעו לכאן יסייעו להמשך הצלחתה של חריש".

צילום: קובי גדעון/ לע"מ
צילום: קובי גדעון/ לע"מ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן