טכנולוגיהמבזקים

אשת הייטק שנמלטה מאוקראינה מובילה פיתוח למניעת ניצול נשים

70 אנשי הייטק ישראלים השתתפו בארוע ההזנקה של פרויקט Code4Ukraine לפיתוח בהתנדבות של טכנולוגיות שיסייעו לקליטה וטיפול בפליטים מאוקראינה.

הפרויקט הוא יוזמה של אליה ליבשיץ, מנהל קבוצה בחברת ההייטק הישראלית Guesty, שמעסיקה 50 אנשי פיתוח באוקראינה, שהחליט לרתום את אנשי גסטי ומפתחים מחברות אחרות כדי להעמיד את כשרונם ויכולותיהם על מנת להקל על הפליטים האוקראינים בעת הזו. בפרויקט משתתפים מפתחים מהארץ, ישראלים מברלין ואנשי הייטק אוקראינים שהם כיום פליטים.

משתתפי הפרויקט התחלקו לקבוצות עבודה והציגו את הפיתוחים עליהם הם עובדים. במקום הראשון זכתה קבוצת "Friends In Israel" שמפתחת אפליקציה לחיבור בין עולים חדשים לבין משפחות של ישראלים על מנת להקל עליהם את ההשתלבות בחברה הישראלית. האפליקציה תקל בין השאר על שילוב ילדי פליטים במוסדות חינוך מתאימים בישראל.

קראו גם:  ''רופאים אוימו ברצח, אחד מהם סיים בחדר צנתורים לאחר אירוע לבבי''

את המקום השני קיבלה קבוצה שמובילה אליסה ויסוקי, אשת הייטק שעזבה כעת את אוקראינה ומקימה את פלטפורמת SAFEWAY שתחבר בין מתנדבים מכל העולם לבין נשים אוקראיניות במטרה לקשר אותן לארגונים חברתיים במקומות שהן נוסעות אליהן. הפלטפורמה תאפשר שיח דו צדדי ומטרתה יצירת סביבה בטוחה לנשים ומניעת מצבים של ניצול נשים.

פיתוחים נוספים שמשתתפים בפרויקט נועדו להקלה נפשית על פליטים שנמצאים במצבי חרדה, מציאת מגורים, עזרה בשינוע ציוד, מתן תרומות לאוקראינים, תוכנה לאיתור עמותות מסייעות והנגשת מידע לפליטים לצורך מיצוי זכויותיהם.

עמיעד סוטו, מנכ"ל גסטי: "אנחנו גאים ביוזמה של אליה ובהתגייסות הרחבה של המפתחים למצוא פתרונות לעזרה לאוקראינים בתקופה הקשה הזו. כחברה שחלק מרכזי ממערך הפיתוח שלה ממוקם באוקראינה, נרתמנו לסיוע לעובדינו כבר מהרגע הראשון. אנחנו שמחים להרחיב כעת את אפשרויות הסיוע למיליוני פליטים שמפוזרים כעת ברחבי העולם."

קראו גם:  ערב מטורף באצטדיון טדי: גמר הגביע הוכרע בפנדלים

למיזם חברו חברת ההייטק קלטורה, סיילספורס, סיד ישראל – האגודה לפיתוח בינלאומי, המועצה הישראלית להתנדבות. לדברי זהר בבין, EVP Platform, קלטורה: "ההייטק הישראלי הוכיח את עצמו בפתרון בעיות מורכבות בתחומים שונים. אנחנו שמחים לרתום את הידע והכישורים הקיימים בחברות הייטק ישראליות עבור מטרה כל כך חשובה, כדי שהיכולת המשותפת שלנו תאפשר להקל על התמיכה במיליוני פליטי אוקראינה, שביום אחד מצאו את עצמם נאלצים להתמודד עם קשיים רבים וקריטיים."

אשת הייטק שנמלטה מאוקראינה מובילה פיתוח למניעת ניצול נשים
צילום: Guesty

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן