כלכלהמבזקים

בשורה גדולה לאזרחי ישראל – המהפכה בדואר יצאה לדרך

לאחר שבועות של משא ומתן משרדי התקשורת והאוצר הגיעו הלילה (חמישי) להסכמות עם הנהלת הדואר ונציגות העובדים לקראת הפרטה מלאה של חברת דואר ישראל.

הסכמות הצדדים כוללות תכנית התייעלות וצמצום הוצאות שכר, מעבר מואץ לשירותים דיגיטליים, מסירת חבילות בנגישות גבוהה, שירות ייעודי לאוכלוסיות מבוגרות, פרישה מחודשת של שירותי דואר, וקידום תנאים תחרותיים בשוק הדואר.

עיקרי המתווה המוסכם על הצדדים:

• מעבר מלא של שירותי הדואר לדיגיטל תוך 18 חודשים.

• שיפור השירות בשוק החבילות- הלקוח יוכל לבחור את נקודת איסוף המשלוח מחו"ל ב-85% מכלל המסירות.

• הקמת מערך 'חבילה עד הבית' במסגרתו ייאספו חבילות, מכתבים ודואר רשום מבתי מבוגרים.

• הבטחת פריסה ארצית של מרכזי מסירת חבילות בדגש על איזורים פריפריאליים.

• הטענת קצבאות בכרטיס (DEBIT) ללא צורך בהגעה לסניף.

הפרטה והבראה:

קראו גם:  ליברמן: אני קורא לכל חברי הקואליציה, אל תתנו יד לסחטנות של...

• הפרטה מלאה בשתי פעימות לטובת מיצוי הפוטנציאל העסקי של החברה.

• פרישה של כ-1,600 עובדים בשלוש פעימות עד סוף 2023 בעלות כוללת של כ-1.5 מיליארד ש"ח.

• העברת נכסים למדינה לטובת שמירה על האינטרס הציבורי בהפרטת החברה.

• פיתוח מנועי צמיחה וצמצום רגולציה עודפת.

• פתיחה הדרגתית של מרכזי החלוקה לתחרות.

• מעבר ממבנה הוצאות קשיח למבנה הוצאות גמיש המותאם להיקף הפעילות המשתנה.

שר האוצר, אביגדור ליברמן, אמר: ״הפרטת הדואר הינה צעד מתבקש ואמיץ מאוד שמביא איתו בשורה גדולה לאזרחי ישראל המשתמשים בשירותי הדואר. התייעלות, חדשנות ודיגיטציה היו העקרונות המנחים במהלך זה ואני מודה לידידי שר התקשורת, יועז הנדל על שיתוף פעולה פורה ועבודה מאומצת שהניבה מהפכה של ממש. נמשיך להוביל מדיניות של כלכלה חופשית ותחרות לצד שירות טוב יותר לאזרחי מדינת ישראל״.

קראו גם:  אסותא אשדוד: בן חצי שנה ובת 7 שבועות התגלו חיוביים לקורונה

שר התקשורת, יועז הנדל, ציין: "אחרי שנים של הזנחה, אנחנו עושים טיפול שורש חיוני לדואר. ידוע לכל שהדואר סובל מתחלואות שלא טופלו במשך שנים כמו עודף כח אדם, חוסר יעילות שכל אזרח הרגיש על בשרו, ורגולציה שהכבידה על החברה. עד היום המדינה הזרימה מיליונים לחברת הדואר בכל פעם שהחברה היתה בקשיים וזאת מבלי לטפל באתגרים ובבעיות הניהוליות והאירגוניות של החברה. היום מתחיל עידן חדש בשירותי הדואר בישראל. יהיו קשיים בדרך, אך בסוף התהליך הציבור יהנה משירותי דואר מעולים ומתקדמים".

מישאל וקנין, יו"ר חברת דואר ישראל, הוסיף: ״אין מנוס מהצעדים הקשים שיינקטו. הצלת חברת הדואר היא משימה לאומית שנוגעת לכל אזרח ואזרחית. הדרך לא תהיה קלה, אבל אנחנו נחושים. כחלק מתהליך ההבראה, ניאלץ להיפרד מכ-1,600 עובדים עד סוף 2023. זה לא דבר קל, בוודאי עבור עובדים רבים שעבורם הדואר הוא בית. אבל אין לנו ברירה. היעד הבא להבטחת עתיד החברה הוא הנפקה בבורסה והפרטה מלאה מהר ככל האפשר – כפי שהחליטו שרי האוצר והתקשורת."

קראו גם:  7 חודשי מאסר בפועל למורשע בריבוי נישואין, ערעורו נדחה

עוד אמר וקנין: "המנכ״ל הנבחר של החברה, דוד לרון, יגבש בחודשים הקרובים את תוכנית העבודה החדשה של החברה, והוא יוביל את הדואר לעידן של חדשנות ומצויינות בשירות, תוך ייצובו הפיננסי. אני מבקש להודות לשר התקשורת יועז הנדל ולשר האוצר אביגדור ליברמן, למנכ״לים לירן אבישר בן חורין ורם בלינקוב וצוותיהם, על החלטתם להתמודד באומץ עם המשבר בדואר, אחרי שנים בהן הייתה התעלמות מהמצב. עובדי דואר ישראל הם אנשים מסורים, שעושים את עבודתם בתנאים לא פשוטים והם שיובילו את השינוי שכולנו מכוונים אליו – שירותי דואר נגישים, מתקדמים טכנולוגית ומותאמים אישית״.

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן