מבזקיםמשפטי/פלילי

הפיצוץ בלשכת משרד הבריאות בנצרת: שני חשודים נעצרו בסיוע שב"כ

שני צעירים נעצרו בחשד למעורבות בפיצוץ לשכת משרד הבריאות בנצרת בתחילת חודש נובמבר.

בשעות הלילה של השמיני בנובמבר סמוך לשעה 21:51 נשמע פיצוץ עז בנצרת. כוחות משטרה רבים הוזנקו לאיתור מקור הפיצוץ ודיווחים של עשרות אזרחים מבוהלים התקבלו במוקד 100. השוטרים איתרו כי המקור לפיצוץ היה מטען גדול שפוצץ בכניסה ללשכת משרד הבריאות בנצרת. הפיצוץ העז העיף את דלת הלשכה וגרם לנזק רב.

אחד מכיווני החקירה שעלו היה כי הדבר נעשה בתגובה לפשיטה של המשטרה וגורמי האכיפה השונים על בתי עסק לממכר מזון שבבעלותם של גורמים עבריינים. פעילות שהמשטרה יוזמת במסגרת מאבקה בארגוני הפשיעה המשתמשים בבתי העסק להלבנת כספים. צילומים שנאספו ממצלמות אבטחה בעיר גילו כי שני חשודים רכובים על אופנוע הגיעו למקום, אחד מהם ירד מהקטנוע והניח את המטען, השניים הסתלקו מהמקום בנסיעה, וזמן קצר לאחר מכן המטען התפוצץ.

קראו גם:  ילד בן 4 נפגע מרכב בשגב שלום, מצבו קשה

הפגיעה במשרד ממשלתי הביאה לעירוב השב"כ בחקירה. שני חשודים נעצרו: ג׳פער פאחורי בן 20 מנצרת, ועלי כליבאת בן 22 מבוסמת טבעון. לאחר חקירה מאומצת של כוחות הביטחון וימ״ר צפון פרקליטות מחוז צפון תגיש נגד שני החשודים כתבי אישום.

שני החשודים הנאשמים הם נהג הקטנוע וקרוב משפחה אשר סייע לו. חשוד שלישי, שעל פי החקירה הוא זה שהניח את המטען, נמלט מהארץ והפעילות לאיתורו נמשכת.

מפקד מחוז צפון במשטרה, ניצב שמעון לביא, אמר: ״ארגוני פשיעה שאנחנו רודפים שלחו קבלנים, שכרי חרב, להרתיע עובדים במשרד הבריאות שסייע לנו באכיפה, בדומה לפעם הקודמת שניסו להרתיע אותנו על ידי ירי אל עבר בנקים בצפון. בפעם הקודמת זה הסתיים בקרב יריות עם עבריין הרוג ושני שנלכד ונשפט, והפעם עם שני עבריינים שהובאו לדין. אנחנו לא נרפה ולא נבליג ונגיע גם למי ששלח אותם, השוטרים שלנו כמו כל עובדי הציבור שלוקחים חלק באכיפה כאן בצפון, פועלים מתוך תחושת שליחות ואחריות לביטחון האזרחים, ואנחנו נמשיך ונרדוף את ארגוני הפשיעה עד לחיסולם."

קראו גם:  לפיד: Enjoyed meeting with a Democratic delegation led b...

משב"כ והמשטרה נמסר: "שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל רואים בחומרה פגיעה במוסדות השלטון, ימשיכו לפעול בהתאם לסמכות הנתונה להם בחוק וינקטו בכל האמצעים העומדים לרשותם בכדי למצות את בחומרה את הדין על כלל המעורבים."

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן