מבזקיםפוליטי / מדיני

לפיד תוקף את רוסיה: "שוב נספגת האדמה בדמם של חפים מפשע"

על רקע מאמצי ארדואן להפשיר את היחסים המתוחים עם ישראל, שר החוץ יאיר לפיד נשא היום (שלישי) הצהרה משותפת עם שרי החוץ של יוון וקפריסין, באתונה.

שר החוץ התייחס לטבח בעיירה בוצ'ה באוקראינה: "אנחנו נפגשים בימים לא פשוטים. יש מלחמה באירופה. שוב מדינה גדולה וחזקה פולשת בלי שום הצדקה לשטחה של מדינה קטנה יותר וחלשה יותר. שוב נספגת האדמה בדמם של חפים מפשע. התמונות והעדויות שמגיעות מאוקראינה מחרידות. הכוחות הרוסים ביצעו פשעי מלחמה כנגד אוכלוסייה אזרחית חסרת מגן. אני מגנה בצורה נחרצת את פשעי המלחמה האלה. אלא שיש גם נקודת אור בתוך החשיכה: העולם אינו שותק. העולם אינו ציני ואינו מוגבל רק באינטרסים ובתועלת כלכלית. קואליציה נדירה בהיקפה ובעוצמתה התגייסה כדי לסייע לאוקראינה ולעמוד לצידה."

קראו גם:  יו"ר הכנסת לשעבר מגיב לסרטון של חמאס: "טרור מנצחים רק בעוצמה וביד קשה"
צילום: אסי אפרתי

עוד אמר לפיד: "היה לי חשוב לבוא הנה ולהדק עוד יותר את המחויבות הזו. לצד התחממות היחסים שלנו עם תורכיה שהיא מבורכת והגיע זמנה, זה גם מייצר הזדמנות מצוינת להעמקת הקשרים בנינו וחיזוק היציבות האזורית, נעשה זאת כדרכנו בתאום מלא אתכם. יוון, קפריסין וישראל בוחנות את האפשרות לפעולות משותפות בסדרה של נושאים. ראש וראשון להם – הביטחון האיזורי. היכולת שלנו לשיתופי פעולה ביטחוניים חיונית לשלומם של אזרחינו ולעצירת הטרור באיזור. אנו בוחנים גם שיתופי פעולה כלכליים נוספים, בדגש על שוק האנרגיה. המלחמה באוקראינה עומדת לשנות את מבנה שוק האנרגיה האירופאי והמזרח תיכוני. יש פה סיכונים, אבל גם הזדמנויות שעלינו לבחון ביחד."

קראו גם:  חמאס מפרסם תיעוד של אחד השבויים הישראליים כשהוא מחובר לבלון חמצן
צילום: אסי אפרתי

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן