כלכלהמבזקים

Group 11 מכרה אחזקות ל-StepStone בעסקה בסך 50 מיליון דולר

קרן ההון סיכון Group 11 חברה עם StepStone, חברת השקעות גלובלית המתמחה בשווקים פרטיים, לביצוע עסקה בסך של 50 מיליון דולר לרכישת 27% מהקרן השלישית של Group 11. העסקה בוצעה באופן ישיר וללא תיווך.

העסקה אפשרה למשקיעי הקרן השלישית של Group 11 (שנת הקמה 2017) לממש את השקעותיהם משלב מוקדם יחסית בחיי הקרן. המשקיעים המשתתפים בעסקה קיבלו תמורה בסך 3.25x מן ההשקעה המקורית, המייצגת שיעור תשואה פנימי שנתי של 41%.

Group 11 נוסדה בשנת 2012 על ידי דובי פרנסס במטרה להעצים יזמים מוכשרים אשר שמו להם למטרה לחולל מהפכה בתעשיית השירותים הפיננסיים המיושנת. הפירמה השקיעה בשלבים מוקדמים של כמה מחברות הטכנולוגיה הפיננסיות הבולטות ביותר של עמק הסיליקון. הערך המצטבר של תיק ההשקעות של Group 11 עומד על כ-1.6 מיליארד דולר.

הפורטפוליו של הקרן השלישית של Group 11 כולל את Tipalti, שגייסה לאחרונה 270 מיליון דולר לפי שווי של 8.3 מיליארד דולר; TripActions, שגייסה לאחרונה 275 מיליון דולר לפי שווי של 7.25 מיליארד דולר; Next Insurance, שגייסה לאחרונה 250 מיליון דולר לפי שווי של 4 מיליארד דולר; HomeLight, שגייסה לאחרונה 100 מיליון דולר לפי שווי של 1.6 מיליארד דולר; ו-Sunbit, שגייסה לאחרונה 130 מיליון דולר לפי שווי של 1.1 מיליארד דולר.

קראו גם:  בת 27 טבעה בחוף סידני עלי בהרצליה, מצבה אנוש

"אנו נרגשים לשתף פעולה עם StepStone בעסקה זו, שלדעתנו מהווה אישור נוסף למיצובה של Group 11 כאחת מקרנות הפינטק המובילות בעולם. זוהי רק ההתחלה של שותפות נפלאה ופוריה", אמר דובי פרנסס, שותף מייסד ב-Group 11.

״אירוע נזילות כה גדול באמצע חיי קרן הון סיכון הוא אירוע נדיר. אני רוצה לברך את Group 11 על פורטפוליו מרשים ונתוני החזר השקעה יוצאי דופן״, אמר רועי קדוש, מנהל ההשקעות של חברת הביטוח הכשרה אשר מכרה חלק מאחזקותיה בקרן 3 כחלק מעסקה זו. ״תיזת הפינטק של דובי פרנסס היא מבריקה וביצועי הקרנות מרשימים, ועל כן הכשרה השקיעה בכל הקרנות של Group 11 החל מן הקרן השלישית שהוקמה לפני 5 שנים. Group 11 היא אחת ההשקעות הטובות ביותר שלנו ובעיקר שותף הפינטק הטוב ביותר שיכולנו לייחל לו לאור הצמיחה המרשימה של הפירמה בכל רחבי העולם״.

קראו גם:  לירון ברמי משדרות נדרסה למוות בפתח תקווה, "נלקחה מאיתנו ע"י נהג רוצח!"

"אנו שמחים על השותפות החדשה עם Group 11 שהרי מטרתנו היא לבנות תיקי השקעה איכותיים עבור הלקוחות שלנו", נמסר מ-StepStone. "היסטוריית הביצועים והפורטפוליו של גרופ 11 הם מרשימים מאוד, ואנו מצפים בקוצר רוח לעבודה משותפת עם צוות ההנהלה של הפירמה".

דובי פרנסס. צילום: Group11

העסקה עם StepStone נסגרת חודשים ספורים לאחר ש-Group 11 השלימה גיוס של 200 מיליון דולר עבור הקרן החמישית שלה – כפול מיעד הגיוס המקורי שעמד על 100 מיליון דולר בלבד. בין המשקיעים המוסדיים הישראלים בקרן החמישית נמנים הראל ביטוח ופיננסים, מור בית השקעות, מנורה מבטחים, קבוצת מגדל וחברת הביטוח הכשרה.

Group 11 משקיעה בחברות תוכנה מהפכניות שמציירות מחדש את הנוף של תעשיית השירותים הפיננסיים. בעוד תעשיית הפינטק ממשיכה לצבור תאוצה ולשבש את שרשרת הערך המסורתית של התעשייה, Group 11 מיצבה את עצמה כשותפה המועדפת לספק הון והכוונה ליזמים המקימים את הדור הבא של החברות אשר תובילנה את תעשיית השירותים הפיננסיים. מאז הקמתה, הפירמה השקיעה למעלה מ-550 מיליון דולר בכמה מחברות הטכנולוגיה הפיננסיות הבולטות ביותר בעמק הסיליקון, לרבות Papaya Global, Tipalti, TripActions, Next Insurance, HomeLight, Sunbit, Masterschool, Sorbet, EquityBee, Venn, Lili, ועוד.

קראו גם:  הסופר הבריטי המפורסם סלמאן רושדי נדקר בניו יורק, החשוד נעצר
צילום: Jenny Rolapp

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן