מבזקיםפוליטי / מדיני

עימות סוער בוועדה: "על מה אתה מדבר?! יהודים נרצחים ברחובות"

במהלך הצעות לסדר בפתח דיון ועדת הכספים היום (שני), התייחס ח"כ עופר כסיף (הרשימה המשותפת) להצעות לסדר שהעלו ח"כים, ודנו ביוקר המחייה ובאירועי הטרור האחרונים בישראל.

ח"כ עופר כסיף אמר: "גל התייקרות המטורף, זה לא גל ולא צונאמי, זה מעבר לזה. חובה עלינו לבלום את הצונאמי הזה, כי מי שמשלם עליו את המחיר אלה האוכלוסיות החלשות ממילא. המדיניות שהממשלה הזו מגבשת היא פוגענית ובמכוון. למה מכבידים את הכיבוש האלים ממילא, למה עושים את זה? כי זה משמש כהסוואה והסתת תשומת הלב מיוקר המחייה, מהתעמרות הממשלה באוכלוסיות המוחלשות, רוצים להמציא צורך קיומי שהוא לא כזה. זה בדיוק מה שהממשלה הזו עושה וזה מה שצריכים לעמוד מולו".

קראו גם:  שדרות: שלושה נעצרו בחשד לאיומים וקשירת קשר לפשע

ח"כ אופיר כץ (ליכוד): "על מה אתה מדבר?! יהודים נרצחים ברחובות".

ח"כ כסיף השיב: "שיש כיבוש אז אין ביטחון, פלסטינים נרצחים יותר ואני רוצה שכולם יחיו, אני רוצה שכולם יחיו גם יהודים וגם פלסטינים".

ח"כ כץ אמר: "יהודים נרצחים בסכין ואתה מדבר על הפלסטינים? יאיר לפיד קיבל מראה לפנים, לגישתו של לפיד כפי שנשמעה בעבר, הוא אתמול הצית את האירועים בשער שכם, כי בלי הסיור שלו הפורעים היו הולכים הביתה בלי פרעות. אני לא מסכים עם הגישה הזו, וטוב שהוא עשה אתמול סיור וגיבה את השוטרים, כי הם לא צריכים סיבה לאלימות כלפינו. הם פועלים באלימות מתוך שנאה אלינו, המכות לשוטרים הם עלית מדרגה, הם עשו את זה וימשיכו לעשות זאת, עם פוליטיקאי במקום ובלי".

קראו גם:  בת 6 הובהלה לבית החולים זיו בצפת לאחר שהוכשה על ידי נחש בנחל מירון

נוכח כך שח"כ כסיף המשיך בדבריו למרות דרישת יו"ר הוועדה, הוא הוצא ב-3 קריאות וחזר כעבור מספר דקות לדיון.

מוקדם יותר התייחס גם ח"כ אוסמה סעדי לסיורו של שר החוץ: "כל רמאדן חוזר על עצמו הניסיון להבעיר את השטח, ראינו את זה עם בן גביר וחבר מרעיו, הפעם הגדיש את הסאה יאיר לפיד, שעושה סיור ברמאדן בעיר העתיקה. מישהו אמר לי שמה צריך בן גביר שיש ראש ממשלה חלופי".

ח"כ כץ זעם: "אסור לנו להסתובב שם?! אתם הפירומנים".

ח"כ סעדי אמר: "מה הוא מחפש בעיר העתיקה אם לא להוסיף שמן למדורה".

ח"כ כץ השיב: "אתם ממש צריכים סיבות".

ארכיון. צילום: דוברות הרשימה המשותפת

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן