מבזקיםצבא וביטחון

חיל האוויר השתתף בתרגיל בינלאומי ענק ביוון עם שבע מדינות

חיל האוויר השלים בשבוע שעבר את השתתפותו בתרגיל הבינלאומי "איניוחוס" שהתקיים ביוון. התרגיל בהובלת טייסת "הנגב" 253 ובהשתתפות טייסת "האחת" 201 מבסיס רמון וטייסת "נחשון" 122 מבסיס נבטים.

התרגיל נערך במשותף עם חילות האוויר של יוון, ארה"ב, צרפת, איטליה, קנדה, קפריסין וסלובניה ומהווה אבן דרך חשובה בהעצמת שיתוף הפעולה האסטרטגי-בינלאומי בין ישראל למדינות השונות. קיום התרגיל מסייע גם בקידום האינטרסים המשותפים ובחיזוק הכשירות המבצעית של חיל האוויר הישראלי.

במהלך התרגיל, התאמנו הצוותים הישראלים "כנף אל כנף" עם הצוותים הזרים, תוך לימוד, שיתוף והפרייה הדדית. בנוסף, התבצעו עשרות מטסים המדמים תרחישי קרבות אוויר-אוויר, התמודדות עם איום טק"א (טיל קרקע-אוויר) מתקדם, מתארי לחימה בשטח אויב, טיסה באזורים לא מוכרים ותרגול מתארי טיסה משותפים המורכבים מצוותים הטרוגניים של חילות האוויר השונים.

קראו גם:  סקרי מנדטים חדשים: סקר חדשות 14 מאפשר לנתניהו 61, בסקרים אחרים אין הכרעה

ראש להק אוויר, תת-אלוף אמיר לזר, אמר: "שיתופי הפעולה הבינלאומיים של חיל האוויר, ובהם אימונים עם מדינות זרות, הם חלק מאבני היסוד של תכנית האימונים החילית. זו השנה השמינית בה אנו לוקחים חלק בתרגיל 'איניוחוס' – אימון איכותי בו אנו מתאמנים, משתפים ידע ומשתפרים״.

צילום: חיל האוויר היווני

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן