איראןמבזקים

איראן: "טעות קטנה והתגובה תהיה הרסנית, לא יהיה להם זמן אפילו להתחרט"

באתר האינטרנט של ערוץ הטלוויזיה האיראני "פראס טי.וי" דווח היום (חמישי) כי "משמרות המהפכה האסלאמית של איראן (IRGC) יגיבו באופן הרסני לטעות הקטנה ביותר של האויב ולפעולת הרפתקנות נגד המדינה."

בהצהרה שפורסמה לרגל יום הרפובליקה האסלאמית, ציינו משמרות המהפכה האסלאמית של איראן (IRGC), כי הם משלבים כוחות עם כוחות מזוינים נוספים וכוחות הביטחון הלאומי כדי לשמור על העצמאות, הביטחון והאינטרסים הלאומיים של איראן. "התגובה שלנו תהיה הרסנית אפילו לטעות הקטנה ביותר של האויב הרשע וההרפתקני נגד המולדת האסלאמית, מה שאפילו לא ייתן להם זמן להביע חרטה" נכתב בהצהרה.

משמרות המהפכה הוסיפו כי "נמשיך למלא את חובותינו ללא כל התייחסות לאמירות ההזויות האחרונות של משטר הטרור של ארצות הברית נגד כוח העילית, שכן הערות כאלה מעידות על כך ששליטי המשטר הזה מפגרים מאחורי ההתפתחויות העולמיות."

קראו גם:  בנט: תודה לך, אלברט בורלא, על המתנה שנתת לעולם – מתנת ה...

הם ציינו כי "ההאשמות האמריקניות נגד משמרות המהפכה, משקפות את העובדה שלשליטים בבית הלבן יש חוסר הבנה נכונה של השינוי במשוואות הכוחות באזור האסטרטגי של מערב אסיה ואף מעבר לו".

"ערעור ומניעת צמיחת כוח ההגנה ויכולת ההרתעה של איראן היא המטרה העיקרית של האויב, המבקש להשמיד את הרפובליקה האסלאמית או לגרום לה ולאומה האיראנית להיכנע למדיניות השיטה ההגמונית והציונות." נכתב בהצהרה, "אנו מכריזים בקול רם וברור כי איראן החזקה מעולם לא הגדירה את הדרך להגברת כוח ההרתעה שלה, המבטיחה את התקדמותה וביטחונה, בהתאם לשאיפותינו. אנו לא פועלים על פי רצונות של כללי הבית הלבן ובעלות בריתם המרושעות. לא תחת לחץ, איום או התעמולה התקשורתית המרושעת שלהם."

קראו גם:  ליברמן: אני קורא לכל חברי הקואליציה, אל תתנו יד לסחטנות של...

דברים אלה מגיעים ימים ספורים לאחר שמפקד משמרות המהפכה האיראניים, חוסיין סלמי בירך את כוח הלחימה של היחידות, במיוחד אלה שנפרסו באיים המרכזיים בדרום המדינה ועל נכונותם להגן בתקיפות על הרפובליקה האסלאמית מול איומים אפשריים.

גורמי צבא איראניים הדגישו כי "איראן לא תהסס לחזק את יכולותיה הצבאיות, כולל כוח הטילים שלה, שנועד כולו להגנה, וכי יכולות ההגנה של איראן לעולם לא יהיו נתונות למשא ומתן."

כזכור, אתמול הזהיר מפקד משמרות המהפכה האיראניים את מדינות המפרץ שמקיימים קשרים מדיניים וביטחוניים עם ישראל והדגיש כי "הקשרים אינם מקובלים ומהווים מקור לחוסר הביטחון באזור".

צילום: סוכנות הידיעות הצרפתית AFP

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן