מבזקיםמשפטי/פלילי

האבן פספסה בסנטימטרים בודדים את ראש התינוקת – אך תיק החקירה נסגר

תיק החקירה של פיגוע האבנים בסמוך לגשר 'אל ערוב' בכביש 60 נסגר, היות והמשטרה טענה כי זהות העבריין אינה ידועה. פיגוע האבנים שהתרחש לפני כשלושה שבועות נגמר בנס ללא נפגעים, זאת לאחר שפעוטה בת כשנה וחצי ששהתה ברכב ספגה זכוכיות מחלון שהתנפץ סמוך לראשה בשל פגיעת האבן. אם המשפחה הגישה תלונה במשטרה על ניסיון הרצח, אך כאמור – התיק נסגר.

במכתב ששלח עו"ד בלייכר לאגף חקירות ומודיעין עציון, תואר פיגוע האבנים: "בתאריך 6.3.22 השליכו מחבלים אבנים על מרשתי, בעת שנסעה בכביש 60 לצפון, בקטע הדרך העובר תחת גשר הכביש החדש שנבנה לפני צומת "אל-ערוב". מרשתי נסעה עם ילדיה הקטנים- בנה בן השבע, ובתה הפעוטה בת שנה וחצי. אחת האבנים פגעה בשמשת הרכב האחורית שעל יד הילדה הקטנה, וניפצה אותה כליל. כאשר למרבה הנס, על אף הפגיעה הישירה והבהלה הרבה, האירוע החמור הסתיים ללא פגיעה בגוף וללא איבוד שליטה", נכתב בפנייה.

קראו גם:  משרד הבריאות: מיליון כניסות בשבוע: כך הפך אתר נתוני הקורונה (הדש...

לדבריו, תופעת פיגועי האבנים הפכה להיות שגרת יומם של תושבי האזור: "מדובר באירוע חמור של ניסיון רצח משפחה שלמה עם ביתם הקטנה, אשר אך בנס לא הסתיים אופן טראגי חלילה. לצערנו הוכח בעבר כי אבנים יכולות להרוג! ויש להתייחס לכך בחומרה הראויה. חשוב לציין שאירוע זה הינו חלק משרשרת בלתי פוסקת של פיגועי אבנים במקום".

"צומת א ל-ערוב והדרך אליה וממנה, הפכו להיות מוקד מתגבר של אירועי פח"ע וזריקות אבנים, שהתגברו במיוחד בימים האחרונים. נדרשת פעולה תקיפה לאיתור המפגעים והענשתם, במטרה להשיב את ההרתעה והביטחון לתושבים הנוסעים באופן יומיומי בציר", דרש עו"ד בלייכר.

כאמור, תיק החקירה בגין פיגוע האבנים נסגר בשל 'עבריין בלתי ידוע' לטענת המשטרה.

קראו גם:  לפיד: מברך את מנכ״ל משרד החוץ, @AlonUshp שמשתתף היום בוו...

בתגובה לסגירת התיק אמר עו"ד בלייכר: "מלכתחילה היה צריך להתייחס לתיק כאילו הגרוע מכל אירע והאבן הייתה פוגעת בתינוקת שישבה ברכב. אנחנו תמהים איך זה ששירות הביטחון הכללי לא היה מעורב בתמונה ולא הביא ללכידה מהירה של החשודים. אנו דורשים על כל אירוע מסוג זה פעילות ומעורבות של השב"כ שיבצע בכל מחיר מעצר של חשודים".

צילום: באדיבות המצלמת

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן