מבזקיםפוליטי / מדיני

"האיראנים רוצים להשמיד את ישראל. הם לא יצליחו, לא ניתן להם"

שר החוץ, יאיר לפיד, אירח היום (ראשון) את מזכיר המדינה של ארצות הברית, אנתוני בלינקן במשרד החוץ בירושלים. השניים ערכו פגישת עבודה יחד עם מנכ״ל משרד החוץ אלון אושפיז ובכירי משרד החוץ בחדר המצב, שם קיבל מזכיר המדינה סקירה על הסיוע לאוקראינה.

"האיראנים רוצים להשמיד את ישראל. הם לא יצליחו, לא ניתן להם"
צילום: שלומי אמסלם

במהלך הסקירה, התחברו מחדר המצב אל בית החולים ׳כוכב מאיר׳ באוקראינה משם הציג מפקד המשלחת ד״ר דודו דגן את פעילות בית החולים וערך סיור וירטואלי למזכיר המדינה. רופאת הילדים, ד״ר קרן שחר ניסן, סיפרה למזכיר המדינה על הטיפול בילדים פליטי מלחמה ועל האתגרים הגדולים שם.

"האיראנים רוצים להשמיד את ישראל. הם לא יצליחו, לא ניתן להם"
צילום: שלומי אמסלם

בהצהרה משותפת עם מזכיר המדינה אנתוני בלינקן, אמר שר החוץ לפיד: "מערכת היחסים בין שתי המדינות שלנו בלתי ניתנת לשבירה. זוהי הידידות הקרובה ביותר והברית החזקה ביותר שיש לישראל. אנו חולקים ערכים וחולקים אינטרסים חיוניים. אנו חולקים חזון של שלום מתוך עוצמה. הימים האלה הם תזכורת לעובדה שאם אתה רוצה שלום, אתה צריך להיות מסוגל להגן עליו. עוצמה צבאית ומדינית אינה מכשול בפני השלום, היא הדבר היחיד שיכול להבטיח אותו."

קראו גם:  בכרמל מובילים ברפואה בינלאומית
צילום: שלומי אמסלם

עוד הוסיפו ואמרו השניים: "איראן אינה בעיה ישראלית. העולם כולו אינו יכול להרשות לעצמו איראן גרעינית, ואינו יכול להרשות לעצמו שמשמרות המהפכה ימשיכו להפיץ טרור בכל רחבי הגלובוס. יש בינינו חילוקי דעות לגבי הסכם הגרעין והשלכותיו, אבל דיאלוג פתוח ונוקב הוא חלק מעוצמת החברות בינינו. ישראל וארה"ב ימשיכו לעבוד יחד כדי למנוע מאיראן להפוך גרעינית. במקביל, ישראל תעשה כל מה שהיא חושבת לנכון לעשות כדי לעצור את הגרעין האיראני. כל דבר. זהו אינו איום תיאורטי מבחינתנו. האיראנים רוצים להשמיד את ישראל. הם לא יצליחו. אנחנו לא ניתן להם."

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן