בריאותמומלצים

מבצע הטסה רפואית מבוקרשט: שישה חולים קשה חולצו מהמלחמה

מטוס מיוחד של חברת אל על שהוחכר על ידי 'איחוד הצלה' והוסב ליחידת טיפול נמרץ, המריא הבוקר (שישי) מישראל לבוקרשט במבצע משותף של הסוכנות היהודית, בית החולים בילינסון מקבוצת הכללית וארגון איחוד הצלה – על מנת לחלץ מספר חולים קשים שנמלטו מהמלחמה באוקראינה ונקלטו במרכזי העלייה של הסוכנות היהודית ברומניה. בשעות אלה עושה המטוס את דרכו חזרה מבוקרשט לישראל ועליו החולים.

ההטסה הרפואית תנחת בנתב״ג, תחת ליווי רפואי צמוד של איחוד הצלה. עם נחיתתם יועברו החולים באמבולנסים של איחוד הצלה שימתינו בשדה – לטיפול מיידי בבית החולים בילינסון .

מבצע הטסה רפואית מבוקרשט: שישה חולים קשה חולצו מהמלחמה
נציג הסוכנות היהודית אלכס שפרן עם צוות רפואי של משלחת בילינסון במהלך מבצע החילוץ בבוקרשט

לפני חילוצם שהו החולים במרכזי העלייה של הסוכנות היהודית בבוקרשט, שם טופלו באופן צמוד על ידי אנשי הסוכנות היהודית ומשלחת רפואית של בילינסון.

קראו גם:  רופאת משרד הבריאות הוציאה צו סגירה לעסק "הקוסקוס של רותם" בקריית גת

בארגון רפואת החירום איחוד הצלה מפעילים בשבועות האחרונים משלחות של רופאים פרמדיקים וחובשים אשר נותנים מענה הומניטרי ורפואי בגבולות אוקראינה וכן במחנות הפליטים בקישינב והסביבה. בנוסף מפעיל הארגון רכבת אווירית אשר הביאה עד כה למעלה מ-2000 פליטים אשר נאלצו לנוס מביתם באוקראינה בעקבות המלחמה.

הסוכנות היהודית מפעילה במדינות השכנות לאוקראינה – ברומניה, פולין, הונגריה ומולדובה – מרכזי עלייה, בשיתוף עם הקרן לידידות שבהם נקלטים העולים לפני עלייתם לישראל ושם דואגים לכל מחסורם, עד נחיתתם של העולים בישראל וקליטתם על ידי משרד העלייה והקליטה.

צוותים מיוחדים של בתי החולים בילינסון והשרון הצטרפו לאנשי הסוכנות היהודית לפני מספר שבועות כדי ללוות את השוהים במרכזים אלה מבחינה רפואית. אלפי יהודים שנמלטו מהתופת באוקראינה והגיעו תשושים וחסרי כל למרכזים אלה טופלו מאז פרוץ המלחמה על ידי אנשי הסוכנות היהודית ובית החולים בילינסון והשרון.

קראו גם:  בשורה לחולים: תוספת מכשור רפואי למען קיצור התורים

יעקב חגואל יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית ויו"ר בפועל של הסוכנות היהודית: "הסוכנות היהודית ואנשיה פרוסים ברחבי העולם ועומדים בראש החנית לסיוע בכל פעולת חילוץ הומניטרית. אני מאחל רפואה שלימה לפצועים ומחכה לראותם מחלימים בבתי החולים בישראל".

נשיא ומייסד איחוד הצלה אלי ביר אמר: "זהו מבצע מיוחד באמת שהצלחנו להוציא לפועל הודות לשיתוף הפעולה עם הסוכנות היהודית ובית החולים בילינסון. הצוותים שלנו פועלים כעת במספר מדינות להטסת פליטים אוקראינים לישראל במסגרת מבצע כנפיים כתומות. כל מדינה שהלכנו עליה נפגשנו עם נציגים של הסוכנות היהודית שעזרו להפליא ועושים עבודה נהדרת. באמצעות שיתופי פעולה כגון אלו, אנו מצליחים לספק טיפול רפואי דחוף לפליטים אוקראינים, יהודים ולא-יהודים כאחד, בתקופה קשה זו. אני רוצה להודות הן לסוכנות היהודית והן לבית החולים בילינסון על השותפות המתמשכת והעבודה בסיוע לצוותים שלנו במאמץ ההומניטרי והרפואי החיוני הזה".

קראו גם:  אושר לקריאה ראשונה: מימון תרופות ושירותים רפואיים למחלות נדירות
מבצע הטסה רפואית מבוקרשט: שישה חולים קשה חולצו מהמלחמה
המשלחת הרפואית של איחוד הצלה שיצאה הבוקר מנתב״ג למבצע החילוץ של איחוד הצלה, הסוכנות היהודית, ובי״ח בילינסון

דר איתן וירטהיים מנהל בתי החולים בילינסון והשרון מקבוצת כללית: ״ככל שחולפים הימים, הצוותים שלנו בורשה ובבוקרשט מבינים את גודל המצוקה והצרכים הרפואיים הגדולים. אני שמח שאנחנו יכולים לעזור, לרפא ולתת תקווה לפליטים אלו. הלב מתרחב נוכח הפעילות נטולת הגבולות של הצוותים הנפלאים שלנו העובדים יום ולילה על מנת לסייע לפליטים. העשייה ההומניטרית היא חובה מוסרית של כולנו בימים אלה״.

הוסיפו תגובה לכתבה

התכנים המתפרסמים במדור זה כוללים תוכן ומידע שיווקי/מסחרי, ומערכת חדשות מבזק לייב אינה נושאת באחריות למהימנותם. אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד אתר חדשות מבזק לייב, ואין לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן