כלכלהמבזקים

ראש העיר אילת למרב מיכאלי: פתחו את קו התעופה הפנים ארצי גם לחברות זרות

על רקע פתיחת קו התעופה לשארם א-שייח', פנה ראש עיריית אילת, אלי לנקרי, לשרת התחבורה, מירב מיכאלי ודרש תחרות הוגנת לאילת על ידי פתיחת קו טיסות הפנים לאילת גם לחברות זרות. "אילת חייבת לקבל תנאים הוגנים מהמדינה על מנת שתוכל להתמודד עם התחרות הגדולה המתפתחת לה", ציין ראש העירייה.

ראש העיר אילת למרב מיכאלי: פתחו את קו התעופה הפנים ארצי גם לחברות זרות
צילום: דוברות עיריית אילת

במכתבו לשרה שב וציין ראש העירייה את הפגיעה הקשה בתושבי אילת בעקבות סגירת שדה דב שהיה עורק החיים הראשי של העיר, ובחודשים האחרונים גם בעקבות הרעה בשירותי חברות התעופה הפנים ארציות, בתוכם ביטול טיסות הבוקר המוקדמות, העלאת מחירים, שיבושים קשים בלוח הטיסות, ביטולי טיסות וביטול שרות הלקוחות. זאת ועוד ציין ראש העירייה, כי על רקע פתיחת קו טיסות ישירות מנתב״ג לשארם א-שייח' והפעלת עשרות טיסות שבועיות שמתכננות חברות התעופה ארקיע וישראייר, תגדל הפגיעה בקו אילת בעקבות הפניית מטוסי החברות לטובת טיסות אלו.

קראו גם:  הקצין שנושא את "המזוודה הגרעינית" של הנשיא פוטין נמצא ירוי בראשו

"אינני מלין על התחרות שזה מייצר לעיר אילת, ואולם כפי שאפשרתם לחברות ארקיע וישראייר לפעול בקו החדש, אני דורש כי תאפשרו לחברות זרות המעוניינות בכך לפעול בקו אילת-תל אביב" כתב ראש העירייה והוסיף: "אילת חייבת לקבל תנאים הוגנים מהמדינה על מנת שתוכל להתמודד עם התחרות הגדולה המתפתחת לה. הדבר יעודד חברות זרות להפעיל טיסות מחו״ל לשדה התעופה "רמון", שללא טיסות אלו עלול להפוך לפיל לבן, אחרי שהושקעו בו 2 מיליארד ש״ח, ובכך תאפשר תחרות הוגנת קצת יותר". כתב.

ראש העיר אילת למרב מיכאלי: פתחו את קו התעופה הפנים ארצי גם לחברות זרות
צילום: דוברות עיריית אילת

עוד במכתבו ציין ראש העירייה, כי עם אישור הבקשה תיעשה פניה לחברות הזרות. ראוי לציין כי לאחר הפסקה בת שנתיים בצל הקורונה, שדה התעופה של אילת ע"ש "רמון" ערוך לחידוש הטיסות כאשר כבר בפסח הקרוב צפויות טיסות ראשונות מצרפת. נמל התעופה "רמון" פתוח לפעילות בינלאומית עם כל הדרישות גם בהיבטי הבריאות כולל נקודת דיגום לבדיקות קורונה ומציע אגרות מופחתות לטיסות בינלאומיות. השדה הפתוח 24/7 בעל קיבולת גדולה שיכולה להכיל מיליוני נוסעים בשנה. שילוב החברות הזרות בטיסות הפנים יאפשר כאמור תעופה בינלאומית לאורך כל השנה ולא רק בעונת השכר ויפתח את השמים לאילת.

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן