מבזקיםפוליטי / מדיני

ח"כים מהימין סיירו בחומש: "הפסיקו את ההכנות לפינוי, עיצרו את המחסומיזציה!"

ראשי שדולת א״י, שדולת חומש וראש מועצת שומרון יוסי דגן הגיעו הבוקר (שלישי) לסיור מקיף ביישוב חומש. ראשי השדולות ביקרו כדי "לבחון מקרוב את מדיניות המחסומיזציה החדשה שנוקטת הממשלה כלפי הישיבה בחומש, לחזק את תלמידי הישיבה הנאחזים במקום למרות כל הקשיים, ולקרוא לציבור לתמוך במאמציהם", לדבריהם.

את שדולת חומש מייצג בסיור יו"ר השדולה מזה שנים רבות ח"כ יולי אדלשטיין. את שדולת א"י מייצגת יו"ר השדולה ח"כ אורית סטרוק.

הסיור מתבצע, לדברי הח"כים, "בעקבות מידע יומיומי שהגיע לראשי שתי השדולות על עוד ועוד מחסומים, צווים, איסורים והגבלות שהולכים ומתרבים מידי יום בשבועיים האחרונים, מקשים מאד על ההגעה לישיבה, ויוצרים עימותים, אותם מפיץ דובר צה"ל לתקשורת, על מנת להשחיר את פניהם של אנשי חומש. ראשי השדולות וראש המועצה נדהמו לגלות מפי אנשי הישיבה שבנוסף למחסומיזציה נערך כבר אתמול מיפוי של השטח ע״י אנשי המינהל האזרחי כהכנה לפינוי. נתון חדש ומדאיג מאוד."

שתי השדולות הגישו כבר דרישה לכינוס פגרה מיוחד בנושא חומש. עפ"י תקנון הכנסת, יו"ר הכנסת מחויב לקבוע את הדיון במהלך הפגרה. כמו כן, ראשי השדולות החליטו לקיים בעוד שבועיים סיור ח"כים רב-משתתפים לחומש.

קראו גם:  קבלן כוח אדם נעצר בחשד לקיזוז חשבוניות מס פיקטיביות בסכום של מעל 21 מיליון ש"ח

יו״ר שדולת א״י, ח״כ אורית סטרוק (הציונות הדתית), אמרה: ״באנו למחות נגד מדיניות המחסומיזציה של ממשלת ישראל שהיא למעשה פרובוקציה במטרה לייצר דה לגיטימציה לתלמידי הישיבה. היחס שאני כחברת כנסת נתקלת בו כאן הוא מביש וניתן להבין מה היחס שמקבלים תלמידי הישיבה שכל חפצם הוא לעלות וללמוד תורה למען כולנו. לא נאפשר לבודד את ישיבת חומש. היא תזכה לגיבוי מהכנסת והציבור ואנחנו קוראים לעוד חברי כנסת להגיע לפה ולא לאפשר לבודד אותם. אנחנו קוראים לחברינו בממשלה – אתם שותפים להתעללות וההכפשה הזאת. תפעלו כעת לפני שיהיה מאוחר מדי״.

יו״ר שדולת חומש, ח״כ יולי אדלשטיין, אמר: ״דריסת ההתיישבות היהודית בנגב ובצפון השומרון חייבת להעצר. החוק בישראל אינו סלקטיבי ולא יתכן שמה שנאכף על יהודים – לא יאכף על כולם.לא רק ששר הביטחון מוביל להקמה דה פקטו של מדינה פלסטינית, אלא קובע מחדש את גבולות המדינה ומשנה תווי ההגנה האסטרטגי של מדינת ישראל. אנחנו כאן כדי לעצור את הדהירה הזו ולומר בקול ברור ונחרץ – ההתיישבות היהודית בנגב ובצפון השמרון תחזור, תעלה ותפרח!״

קראו גם:  הוכשרו במכס הצ'כי וארגון המכס העולמי: 6 כלבנים ו- 7 כלבים חדשים הצטרפו לרשות המסים

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הוסיף: "אנחנו עומדים כאן מול מחזה אבסורדי שאין כמותו, זמן קצר לאחר הרצח המזעזע של יהודה דימנטמן הי"ד, הממשלה החליטה להילחם בקורבנות, מה שאנחנו רואים כאן זה לא רק מלחמה בקורבנות, זהו שיא של ציניות וצביעות שלא ראינו כדוגמתו שנים ארוכות, אולי מאז הימים שלפני הגירוש בתקופה של אריק שרון. כאשר אנחנו עומדים כאן ורואים מחסום שנבנה בהשקעה כספית מטורפת, התמונה שעולה כאן לחברי הכנסת המכובדים, יושבי ראש השדולות שמלווים את חומש כבר שנים ארוכות היא ברורה. יש כאן נסיון ציני ושקוף לייצר פרובוקציות מתוזמנות, לייצר עימותים מיותרים ומלאכותיים, כדי להבאיש את ריחה של ישיבת חומש."

צילום: מועצה אזורית שומרון

"אנחנו אומרים: זה שקוף – רואים לכם! זה לא יעבוד לכם. עם ישראל יבנה את חומש וכולנו מגבים את החלוצים של ישיבת חומש ובראשם ראש הישיבה הרב אלישמע כהן. הטענה שלנו היא לא לחיילי צה"ל היקרים, לסמג"ד שנמצא כאן ולקצינים, אנחנו אוהבים אותם. האמירה הברורה שלנו היא מול הממשלה שנותנת את ההנחיות הבזויות הללו. יש כאן ניסיון שקוף והציני והמכוער לנסות לייצר כאן פרובוקציות שקריות בנסיון להבאיש את ריחה של הישיבה ולהוריד מהתמיכה הציבורית בה. זה לא יעזור לכם. אנחנו ננצח את הצביעות הזו, עם ישראל מחזק את ישיבת חומש ואנחנו מגבים אותם ועומדים מאחוריהם כחומה בצורה כי הם צודקים. כי הם ערכיים. והישיבה הזו והיישוב חומש ייבנו מחדש", סיים דגן.

קראו גם:  נערכים למשבר האקלים: תוכניות היערכות בהיקף של כ-12.4 מיליון שקל
צילום: מועצה אזורית שומרון

מישיבת חומש נמסר: "אנו מודים לחברי הכנסת ולראש המועצה האזורית יוסי דגן על התמיכה והפעילות למען ישיבת חומש. ממשלת ישראל מנסה להחזיר אותנו למראות שהיו כאן לפני 17 שנה בימי ההתנתקות, כאשר היא חוסמת באופן יומיומי את כניסתם של אברכי ורבני הישיבה. בכל יום מוסיפה הממשלה עוד חסמים בשטח וכלים כבדים עובדים לכתר את חומש. כמו כן אמש הגיעו אנשי המנהל האזרחי לישיבת חומש למפות את הישיבה ובשטח כבר רואים את הפקודות להכנת הרס הישיבה. כל זאת כהענקת פרס לטרור לאחר רציחתו של חברנו יהודה דימנטמן הי"ד. אנו קוראים לציבור הגדול שכבר הראה את התמיכה הגדולה בישיבה, להצטרף למאבק ולמנוע את החרב המונפת על הישיבה! לא נוותר על צפון השומרון, ו"חומש תחילה"!"

צילום: מועצה אזורית שומרון

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן