חדשות הארץמבזקים

מאות חובשים ועשרות אמבולנסים יאבטחו את הלוויית הרב חיים קניבסקי זצ"ל

במד"א קיבלו בצער את ההודעה על פטירתו של הרב חיים חיים קניבסקי זצ"ל, מגדולי התורה. במד"א החלו במוצאי השבת להיערך לקראת מסע ההלוויה, הצפוי להיערך מחר (ראשון) בשעות הבוקר בבני ברק ואליו צפויים להגיע מאות אלפי משתתפים.

מסע ההלוויה צפוי לעבור ברחבי בני ברק ואליו יתלוו סגירות כבישים ראשיים ודרכים מרכזיות בסביבה. על מנת לאפשר לכוחות מד"א בעיר להמשיך ולפעול להצלת חיים גם במהלך ההלוויה, נערכים במד"א בכוחות מתוגברים בתיאום משטרת ישראל להפעלת מערך נרחב של סיוע רפואי.

הכוחות כוללים מאות חובשים, פאראמדיקים ומגישי עזרה ראשונה מרחבי הארץ, אשר יאבטחו רפואית את הצירים ואת מסע הלוויה עם עשרות ניידות טיפול נמרץ, אמבולנסים ואופנועי מד"א הכוללים ציוד רפואי מתקדם. שירותי הדם של מד"א פועלים בשיתוף הפעולה עם בתי החולים בסביבה, על מנת לוודא שמלאי הדם מספיק במקרה של מקרה חירום. בנוסף, ערוכים במגן דוד אדום להגיש סיוע מיידי ונרחב בעת אירוע רב נפגעים.

קראו גם:  לפיד בהצהרה ראשונה: "מדינת ישראל חשובה יותר מכל אחד מאתנו"

במד"א מזכירים לציבור, כי גם בעת ההלוויה, מוקד 101 של מד"א שיתוגבר בחובשים ופראמדיקים ימשיך ויקבל קריאות שגרה וכוחות מד"א בבני ברק והסביבה תוגברו באופנועי חירום וערוכים להגיע לכל קריאה בזמן הקצר ביותר.

במד"א מבקשים מהציבור הרב שיגיע להשתתף במסע ההלוויה, להימנע מלהידחק למוקדי צפיפות ועומס, לעטות מסכות ולהקפיד על הנחיות הקורונה ככל האפשר. על מנת שלא להיפצע, יש להימנע מלטפס על גדרות, עמודים וגגות, יש לשים לב לילדים הנמצאים בסביבה, להקפיד על שתייה מרובה ולהזעיק את מד"א בטלפון החירום 101 או ביישומון 'מד"א שלי' בכל צורך רפואי שעלול להתעורר.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מגן דוד אדום מתאבל עם פטירתו של שר התורה, הרב קניבסקי זצ"ל. האבטחה הרפואית של הלוויה היא אירוע לאומי, מהגדולים שידעה מדינת ישראל ומגן דוד אדום כארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל נערך בשיתוף פעולה מלא עם משרדי הממשלה הרלוונטים, משטרת ישראל והרשויות וערוכים בכוננות מלאה לאבטח רפואית את מסע הלוויה, עם מאות חובשים ופראמדיקים שיפרסו בשטח ובאמצעות אמצעים טכנולוגיים ורפואיים. כבר בשעות הבוקר המוקדמות רמת הכוננות של מד"א תעלה בכל רחבי הארץ. אני קורא למשתתפים בהלוויה להישמע להנחיות כוחות הביטחון והמארגנים, להימנע מצפיפות ולנקוט באחריות וזהירות רבה".

קראו גם:  זמן ההתגוננות בנהריה הוארך מכניסה מיידית למרחב המוגן ל-15 שניות

במד"א מבקשים ממי שעלול להזדקק לסיוע רפואי (נשים בסוף ההריון שצפויות ללדת, חולים כרוניים) ככל הניתן לא להימצא מחר באזורי העומס הצפויים בשל מסע הלוויה של הרב קנייבסקי ז"ל. זאת בשל הצפיפות שעלולה לעכב הגעת אמבולנסים.

צילום: דוברות מד"א

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן