חדשות הארץמבזקים

פקודת "אדמו"ר": המשטרה נערכת לקראת הלווייתו של הרב חיים קניבסקי זצ"ל

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב והמפכ"ל, רב ניצב יעקב שבתאי סיימו כעת (שבת) דיון בדבר היערכות משטרת ישראל להלווייתו של הרב חיים קניבסקי זצ"ל.

במסגרת שורה של דיונים שקיים היום המפכ"ל, המשטרה תפעיל את פקודת "אדמו"ר" עם כ- 3,000 שוטרים ותערך להגעה של מאות אלפי משתתפים להלוויה.

בדיונים שהתקיימו השתתפו, הסמפכ"ל, מפקד מחוז ת"א, מפקד אגף התנועה, ראש אג"מ, אטו"ב, אג"ת ואת"ל וקציניהם.

את עיקרי ההיערכות הציגו במשטרת ישראל לשר לביטחון הפנים, עמר בר-לב ומנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, תומר לוטן.

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב: אמר כי "מחר בבני ברק משטרת ישראל עומדת לנהל אירוע בסדר גודל שלא נתקלנו בו במחוזותינו. המשטרה כולה נרתמה למשימה לאפשר את התנהלות הלוויה כנדרש ואת ביטחון ציבור המלווים."

קראו גם:  רוכב אופנוע בן 23 נפצע קשה מפגיעת רכב בבני ברק

הוא הוסיף כי "המפתח לכך הוא שיתוף פעולה בין-משרדי ועם הרשויות המקומיות ובראשן של בני ברק. מעל לכל משטרת ישראל זקוקה לשיתוף פעולה של הציבור המשתתף בלוויה ולציבור הכללי באזור המרכז".

המפכ"ל התייחס בדבריו להלוויתו של הרב קניבסקי ז"ל: "אני קורא לציבור להתעדכן בהודעות המשטרה בדבר החסימות וסידורי ההלוויה וכמובן להישמע להוראות השוטרים שיפרסו משעות הבוקר המוקדמות ברחבי בני ברק והסביבה. מדובר באירוע לאומי, מהגדולים שידעה מדינת ישראל, ושמשטרת ישראל תרתום אליה את כל הגורמים הרלוונטים לרבות שאר ארגוני הביטחון, ההצלה ומשרדי הממשלה בכדי לאפשר את קיום האירוע בצורה הטובה ביותר."

עוד אמר המפכ"ל כי "המטרה של משטרת ישראל היא שההלוויה תעבור בצורה בטוחה ובאופן מסודר שיאפשרו את קיומה עם כמות המשתתפים הגדולה שצפויה להגיע, ותנאי השטח המאתגרים באחת הערים הצפופות בישראל. אנו נפעל כאשר שלומם ובריאותם של המשתתפים הם בראש סדר מעיינינו במקביל לשאר האיומים שאנו מכירים."

קראו גם:  חמישה אוטובוסים נשרפו כליל במוסך בכפר ברא

הוא ציין כי "כ- 3,000 שוטרים מכל רחבי הארץ יקחו חלק במבצע המורכב הזה בפיקוד מחוז תל אביב וכל מערכי המשטרה יקחו חלק במבצע שימשך למעלה מ- 15 שעות, ולאחר סיום ההלוויה עם הגעת המוני מבקרים לאזור בית העלמין שצפויים להגיע בימים הקרובים."

בעקבות הלווייה צפויים עומסי תנועה כבדים מחר בכל אזור גוש דן, החסימות המתוכננות הן בכביש 4 מחלף רעננה, כביש 5 מחלף מורשה, 471 מחלף בר אילן ו-461 מחלף מסובים, כביש 1 מחלף גנות לכיוון מערב, וכן הכבישים הסובבים את העיר בני ברק. על פי הערכות כ-600,00 איש צפויים להשתתף ובית העלמין לא יוכל להכיל את כולם.

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן