איראןהעולם הערבימבזקים

איראן מאיימת: "אם בסיסי המוסד בעיראק לא יפורקו, נכה שוב בציונים"

במשמרות המהפכה באיראן, הפלישה של רוסיה לאוקראינה נתנה להם ככל הנראה רוח גבית, לבצע פעולה דומה בכורדיסטן העיראקית כשהטענה העיקרית שלהם היא שישראל פועלת משטח זה על מנת לבצע פעולות התקפיות נגדה.

דובר משמרות המהפכה האסלאמית של איראן (IRGC), תא"ל ראמדאן שריף אמר אתמול (חמישי) בראיון לרשת הטלוויזיה "אל-מסרה" בתימן כי "הכוחות המיוחדים שלנו לא יהססו לפגוע בבסיסים ישראלים נוספים באזור כורדיסטן העיראקית אם הרשויות לא ידאגו לפרקם".

הוא הצהיר כי "הציונים הודו בעצמם שהמל"טים שלהם שנשלחו לפגוע בבסיס הצבאי במחוז כרמאנשאה באיראן יצאו מהמפקדה שלהם בארביל (עיר הבירה של חבל כורדיסטן העיראקית)".

הדובר הוסיף כי זכותה של איראן לפעול כנגד מי שמנסה לפגוע בהם, "זו זכותנו הטבעית להשמיד כל בסיס שממנו מתבצעת כל תקיפה נגד ביטחון איראן וזה קו אדום עבורנו".

קראו גם:  ''קבצן'' עם ג'יפ BMW יוקרתי: תושב נתניה נעצר בחשד שהתחזה לנכדו של רב מקובל

לדברי שריף, שגריר איראן בעיראק, עיראג' מסג'די, הזהיר במספר הזדמנויות את ראשי הרשויות באזור כורדיסטן העיראקית מפני נוכחות של בסיס המוסד, שהותקף לאחרונה על ידי משמרות המהפכה, ועוד שני בסיסים דומים.

"אם הרשויות בעיראק לא ינקטו בפעולה להרחקת הבסיסים הנוספים של ציונים במדינתם, בשעה שנשקף איום על הביטחון שלנו מאזור זה, לא נהסס להגיב", הוסיף דובר משמרות המהפכה.

דובר משמרות המהפכה האיראניים, תא"ל ראמדאן שריף

כזכור, בשעות המוקדמות של יום ראשון (13 במרץ) פגעו 12 טילים בליסטיים במבנה ברחוב מסיף-צאלאח א-דין בארביל שבאזור כורדיסטן העיראקית, האיראנים טענו כי מדובר בבסיס סודי של המוסד, אך הרשויות הכחישו והבהירו כי מדובר במבנה אזרחי.

לפי הדיווח של האיראנים באותה תקיפה נהרגו 4 קצינים ישראלים. בישראל לא הגיבו לדיווח.

נציג איראן באו"ם העביר מכתב למזכ"ל האו"ם ולראש מועצת הביטחון ובו ציין כי "טהראן שומרת לעצמה את זכותה הטבעית להגנה עצמית, על פי סעיף 51 של מגילת האומות המאוחדות, להגיב על מעשה פלילי שכזה. בכל פעם שהיא תמצא לנכון. עיראק לא תאפשר לאיים משטחה על שכנותיה".

קראו גם:  בנט: It was truly a pleasure to finally meet @Pfizer Ch...

בתוך כך, סגן יו"ר הפרלמנט העיראקי אמר אתמול כי בגדאד לא תקבל אף מדינה זרה להשתמש באדמתה כדי לאיים על שכנותיה של המדינה הערבית. "לא נקבל שום סוכנות ביון או מדינה זרה הפועלת בעיראק כדי לאיים על מדינות שכנות", הזהיר חכים אל-זמילי.

אל-זאמילי הוסיף גם כי ועדת חקירה פרלמנטרית חוקרת את האירוע.

מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה, תא"ל אסמעיל קאאני שיבח את התקיפה "המכרעת" על בסיס המוסד הישראלי באירביל ואמר כי המבצע לימד את המשטר הישראלי לקח. "ההתקפה האחרונה על "בסיסי ישראל" בארביל שבכורדיסטן העיראקית הייתה פעולה נחרצת שלימדה את המשטר הציוני לקח טוב." אמר ביום שלישי האחרון קאאני.

קראו גם:  גדעון סער נאם בכנס תקווה חדשה: "זאת הפעם האחרונה בנאום הזה שאני אחלוק על רה"מ"

הוא הוסיף כי "המשטר הציוני הפושע, שפעם קרא קריאות מהנילוס עד הפרת, מושפל כעת עד כדי כך שהם ישנים בפחד ורועדים מפחד בלילות, חוששים שהם יתעוררו ויאבדו חלק מהשטחים הכבושים שלהם".

מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה האיראניים (IRGC), איסמעיל קאאני

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן