מבזקיםפוליטי / מדיני

בנט ולפיד: "אנחנו מתקשים להאמין שארה"ב תסיר את הגדרתו כארגון טרור"

בהודעה משותפת שפרסמו ראש הממשלה, נפתלי בנט ושר החוץ, יאיר לפיד לפני זמן קצר (שישי), התייחסו השניים לדיווחים לפיה נשקלת האפשרות בארה"ב להסיר את משמרות המהפכה מרשימת ארגוני הטרור העולמית.

מדברי רה"מ ושר החוץ: "משמרות המהפכה האיראניים הם החיזבאללה בלבנון, הם הג'יהאד האיסלאמי בעזה, הם הח'ותים בתימן, הם המיליציות בעיראק. משמרות המהפכה עומדים מאחורי ההתקפות על אזרחים וחיילים אמריקנים בכל רחבי המזרח התיכון, כולל בשנה האחרונה. הם אלה שעמדו מאחורי התכנונים להתנקש בחייהם של פקידי ממשל אמריקנים בכירים."

"משמרות המהפכה נטלו חלק ברצח מאות אלפי אזרחים סורים, הם הרסו את לבנון, הם עוסקים בדיכוי רצחני של אזרחים איראנים. הם הורגים יהודים מפני שהם יהודים, נוצרים מפני שהם נוצרים, ומוסלמים מפני שאינם נכנעים להם. הם חלק מרכזי ובלתי נפרד במכונת הדיכוי הרצחנית באיראן. ידיהם מוכתמות בדמם של אלפי איראנים וברמיסת נשמתה של החברה האיראנית." הוסיפו בנט ולפיד.

קראו גם:  ''המצב ביו"ש חמור ונפגעים מכך גם היהודים וגם הפלסטינים''

לסיום, אמרו: "הניסיון לבטל את הגדרת משמרות המהפכה כארגון טרור, הוא עלבון לקורבנות ומחיקה של מציאות מתועדת, שיש לה הוכחות חד משמעיות. אנו מתקשים להאמין שהגדרת משמרות המהפכה כארגון טרור תבוטל תמורת "הבטחה לא לפגוע באמריקנים. המלחמה בטרור היא משימה של העולם כולו. אנו מאמינים שארצות הברית לא תפקיר את בעלות בריתה הקרובות ביותר תמורת הבטחות ריקות של טרוריסטים".

נפתלי בנט - יאיר לפיד
צילום: קובי גדעון / לע"מ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן