מבזקיםמשפטי/פלילי

נחשפה רשת מימון טרור בהובלת בכיר חמאס בירושלים

חקירה משותפת של היחידה המרכזית במחוז ירושלים ושירות הביטחון הכללי במסגרת תקיפה כלכלית למניעה וסיכול פעילות טרור ושהתנהלה תחת צו איסור פרסום, הובילה למעצרם של 4 חשודים בגין עבירות של ניהול ותפקיד בארגון טרור, חברות בארגון טרור, מתן שירות לארגון טרור, עבירות מס והלבנת הון ועבירות נוספות. בימים האחרונים הבשילה החקירה והוגשו הצהרות תובע כנגד המעורבים והיום יוגש נגדם כתב אישום בבית המשפט על ידי פרקליטות מחוז ירושלים.

משטרת ישראל על יחידותיה השונות והמקצועיות יחד עם שירות הביטחון הכללי וגופי אכיפה נוספים, פועלים רבות ובדרכים שונות כנגד פעילות ארגוני טרור, תקיפה כלכלית של פעילים המזוהים כמשתייכים לארגוני טרור אלו וסיכול פעילותם.

קראו גם:  פריימריז היסטוריים בציונות הדתית: ״הבטחנו אחדות ופתיחת השורות ואנו מקיימים״

במסגרת זאת, בתאריך 4.2.22 נעצרו מיד עם נחיתתם בארץ שלושה בני משפחה תושבי צור- באהר שבמזרח ירושלים בחשד לעבירות הקשורות לארגון טרור. החשודים, חאלד סבאח ושני בניו מוניב ומוסעב סבאח, הועברו לחקירה בה עלה כי במסגרת פעילותם בעמותת "לג'נת זקאה אלקודס" לה משרדים בין היתר בהר הבית, שימשה העמותה כפלטפורמה להעברת כספים ותמיכה במשפחות מפגעים זאת תוך כיסוי כי מדובר בעמותה התומכת ביתומים.

במסגרת החקירה בשב"כ ובימ"ר ירושלים, נעצר חשוד (43, בית חנינה) נוסף ובמהלכה תוך פעילות חקירתית יחד עם רשויות המס, נתפס רכוש רב הכולל בין היתר כסף מזומן בסך חצי מיליון ש"ח, כלי רכב, נכסים, הוקפאו חשבונות בנק ונתפסו מסמכים רבים. עוד עלה בחקירה, כי חלק מהחשודים ביצעו אימוני ירי מחוץ לגבולות המדינה והן רק לאחרונה מונה חאלד סבאח, בעת ביקורו בטורקיה שם נפגש עם חאלד עטון ומוסא עכארי, בכירי ארגון הטרור חמאס ששוחררו בעסקת שליט, לתפקיד ראש הארגון בירושלים.

קראו גם:  14 פצועים בתאונת דרכים בין רכב פרטי ורכב הסעות סמוך למעבר תאנים
צילום: דוברות המשטרה

כמו כן, במסגרת פגישתו עמם הוכוון על ידם לקידום פעילות שתעסוק בגיוס פעילים חדשים לשורות הארגון, גיוס כספים ופעולות נוספות, בין היתר דנו על פעילות עתידית מתוכננת לקראת הרמאדן, בכלל זה עימותים נרחבים עם כוחות הביטחון השונים. מעצרם של ארבעת החשודים הוארך בבית המשפט מעת לעת תוך שחקירת הפרשה התנהלה תחת צו איסור פרסום שניתן. לאחר שהשבוע הוגשה הצהרת תובע, היום כאמור תגיש הפרקליטות את כתב האישום נגד הארבעה בבית המשפט.

בכירי החמאס הנמצאים מחוץ לישראל, פועלים כל העת לגיוס של פעילים באיו"ש ובירושלים לטובת קידום פעילות טרור. משטרת ישראל ושירות הביטחון ימשיכו לפעול בשיתוף פעולה יחד עם גורמים נוספים לסכל מאמצי גיוס והתעצמות של חמאס בתוך ירושלים תוך איתור וטיפול בכלל הגורמים אשר יביעו נכונות לסייע במאמצים אלו – זאת על מנת להגביר את ביטחון תושבי המדינה ולמנוע פגיעה באזרחיה.

צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן