בריאותמבזקים

זהירות: תושב הצפון עבר טיפול שיניים ברש"פ וכמעט מצא את מותו בעקבות זיהום

גבר בן 38, תושב אחד הכפרים בגליל המערבי, שהגיע לטיפול שיניים וביצוע שתלים דנטליים באחד היישובים ברשות הפלסטינית, כמעט מצא את מותו בעקבות זיהום שנוצר בחלל הפה ובצוואר. הוא הגיע למרכז הרפואי לגליל בנהריה, שם ניצלו חייו ברגע האחרון. המטופל מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ נשימתי במצב קשה, מורדם ומונשם.

הגבר הגיע בתחילת השבוע לחדר המיון של המרכז הרפואי לגליל, עם תלונה על נפיחות ניכרת בפניו, מלווה בכאבים חזקים באזור הפנים והלסת התחתונה. לאחר שעבר תישאול מהיר, התברר כי עבר טיפול שיניים באחד היישובים ברשות הפלסטינית.

בחדר המיון נבדק המטופל על ידי כירורג פה ולסת, שאיבחן כי הוא סובל מזיהום רב-מערכתי חמור, שהתפתח באזור חלל הפה והצוואר. ההידרדרות במצבו הייתה מהירה מאוד והוא הוכנס בדחיפות לחדר הלם, בסיוע צוות ההרדמה, שם הכניסו הרופאים לגופו צינור הנשמה, ובכך מנעו מצב של חנק ומוות מיידי.

קראו גם:  הנשיא הרצוג: "המלחמה בתאונות הדרכים היא מלחמה על החיים של כולנו"

הודות לתושייתם של הרופאים ד"ר דניאל אורן וד"ר אמיר תותרי, שזיהו בזמן את המצוקה ופעלו במהירות תוך הפעלת נוהל חירום, ניצלו חייו של המטופל, שהוכנס בדחיפות לחדר ניתוח, שם עבר ניקוז של החללים המזוהמים בצוואר ובחלל הפה.

בתום הניתוח הועבר לאישפוז במחלקה לטיפול נמרץ כשהוא במצב קשה ויציב, מורדם ומונשם. הודעה על המקרה הועברה למשרד הבריאות.

מנהל המרכז לניתוחי פנים, לסתות, רפואת הפה והשיניים, פרופ' סאמר סרוג'י, אמר: "בזכות תושייתו של הצוות הרפואי ניצלו חייו של המטופל בדקה ה-90. ההידרדרות הייתה מאוד מהירה כתוצאה מהזיהום ממנו סבל. יש כאן מסר מאוד חשוב: טיפולי שיניים במסגרת לא סטרילית ולא מספיק מקצועית עלולים להביא לסכנת חיים ואף למוות, ללא קשר למקום בו ניתן הטיפול הרפואי".

קראו גם:  צפו - נדידת הסתיו: מאות חסידות לבנות נצפו בדרום מדבר יהודה

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום, שיבח את הצוות הרפואי על העבודה המקצועית והמהירה, תוך שהדגיש כי חשוב מאוד להקפיד להגיע אך ורק למקומות ומוסדות רפואיים שהינם מורשים ומאושרים על ידי משרדי הבריאות.

צילום: באדיבות המרכז הרפואי לגליל
הצוות הרפואי והמטופל במהלך הניקוז

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן