מבזקיםמשפטי/פלילי

נאסר חרירי מאום אל פאחם מואשם בסחיטה באיומים כלפי זוכים במכרזי קרקעות

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי מרכז, כתב אישום נגד נאסר חרירי (40) מאום אל פאחם בגין עבירות סחיטה. זאת לאחר שביחד עם אחרים סחטו באיומים זוכים בקרקעות בעיר טייבה, במסגרת מכרזים פומביים של רשות מקרקעי ישראל.

כזכור, במסגרת הפרשה הגישה פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) ב 20.1.22, כתב אישום נוסף נגד מאלק חרירי (44), ויסאם חאג-יחיא (40), מואיד מסארוה מסארמה (59), אימן גבארה (48), מטייבה ויוסף אגבאריה (45) מאום אל פאחם בגין עבירות סחיטה ועבירות כלכליות.

מכתב אישום שהוגש על ידי עו"ד צחי יונגר ודרור לוי עולה כי הנאשם פעל יחד עם אחרים כקבוצה עבריינית אחת, כשבראשה הנאשם ומאלק חרירי, ובמסגרתה ביצעו עבירות של סחיטה באיומים, כנגד זוכים שהגישו הצעות במסגרת מכרזים פומביים שפורסמו על ידי רשות מקרקעי ישראל, לרכישת קרקעות בעיר טייבה. הנאשם והאחרים עשו שימוש במוניטין האלים שלהם על מנת להניע את הזוכים לעשות או להימנע ממעשה.

בנוסף, זרועותיהם של בני משפחת חרירי חדרו אף למסדרונות השלטון המקומי, בעיריית טייבה, תוך שהם מפעילים עובד עירייה בכיר המקורב לראש הרשות, במטרה להניע זוכים תמימים לוותר על זכיותיהם ו"לפצות" את משפחת חרירי או מי מטעמה בגין זכיות שהושגו כדין. בכתב האישום שהוגש לאחר שהנאשם שהה בבריחה ארוכה, יוחסו לנאשם עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע (סחיטה באיומים שהביאה לכדי מעשה) וסחיטה באיומים שהביאה לכדי מעשה.

במסגרת בקשת המעצר עד תום ההליכים ציינו עו"ד יונגר ולוי: "עיון בחומר הראיות, חושף התנהלות עבריינית כדפוס פעילות קבוע של המשיב ושל המעורבים השונים, אשר כאמור, פעלו כקבוצה עבריינית אחת, בהנחייתו של משיב ושל מאלק חרירי, וביצעו עבירות של סחיטה באיומים לצד עבירות כלכליות, תוך שימוש במוניטין האלים שיצא להם. בנסיבות העניין, קיים חשש כי מוניטין אלים זה יצא מהכוח אל הפועל כנגד עדים ומעורבים שונים. מסוכנתו של המשיב, נלמדת גם מיחסו לחוק ולאנשי מערכת אכיפת החוק, ומהעדר מורא מפני החוק. במסגרת העימותים שבוצעו לו, נהג המשיב בתוקפנות, בריונות וזלזול כלפי החוקרים אשר ערכו את העימותים, תוך שחזר פעם אחר פעם על "איחולים" כלפי חוקריו, בין היתר: "אלוהים ינקום בכם … אלוהים ינקום בכם בסוף … אינשאללה ינקום בכם …"

צילום: pixabay
Back to top button