מבזקיםצבא וביטחון

גנץ: "נהיה עיר מקלט לתקופה מוגבלת לאלפי פליטים מאוקראינה"

שר הביטחון בני גנץ נאם היום (שני) בכנס בגין השנתי לביטחון האומה והציג את קווי הדמיון בין תפיסת הביטחון של בגין לזו של רבין.

גנץ אמר: "בדרך להשגת שלום, ידעו בגין ורבין כי הוא יגיע רק מתוך עוצמה ביטחונית וחוסן לאומי. רבין כשר הביטחון נאבק ביד קשה באינתיפאדה, וניצח על מלחמת ששת הימים כרמטכ"ל. ובגין הורה על תקיפת הכור בעיראק, ובכך סימן שהוא לא רק רטוריקן משובח וחוצב להבות, אלא קודם כל איש מעשה. גם היום, אנו נמצאים במצב מורכב בזירה הבינלאומית, מול אויב שמבקש להשמיד אותנו – איראן. גם היום אנו מחויבים לפעול – עם שותפינו וידידינו בעולם. וגם היום נדע להגן על עצמנו ולהסיר כל איום קיומי. הגישה המעשית הזו, שייצגה גם את רבין וגם את בגין, הוכיחה את עצמה פעם אחר פעם. בנושאי ביטחון, הם התרכזו במעש. כדי להתמודד עם התוקפנות האיראנית דרושה כעת אחריות מדינית, התנהלות נבונה וגם נחישות מבצעית, ולא קריאות פוליטיות מהיציע."

קראו גם:  שר הביטחון בני גנץ ביקר בבסיס חיל האוויר בתל נוף לסיכום "עלות השחר"

עוד אמר שר הביטחון: "גם בגין וגם רבין שעמדו משני עברי המתרס בתקרית האלטלנה הבינו שהמדינה חשובה מכל הישג פוליטי ולא העזו להשתמש בביטחון לצרכים פוליטיים. היו להם לעתים ביטויים קשים נגד ציבור או מנהיגים אחרים; אך הם שמרו באדיקות על כללי המשחק, והבינו שאם נקרע את החבל הפנימי, תתפורר המדינה. ושניהם נהגו כך גם במחירים אישיים כבדים."

גנץ הוסיף: "כשמדברים על ביטחון וחוסן של החברה הישראלית, לא ניתן לשכוח עוד נדבך חשוב ממורשתו של בגין – לזכור כל העת מאיפה באנו ולאן אנו הולכים: "עם ישראל, שידע רדיפות ויודע, אולי יותר מכל עם אחר, את משמעות המושג ׳פליט׳, לא יכול היה לראות בסבלם של אומללים אלה", הוא אמר כאשר החליט לקבל פליטים מווייטנאם ואף העניק להם אזרחות. ברוח זו אנו צועדים עם המגיעים מאוקראינה. אנו מבטיחים מקלט לכל יהודי, ופועלים באופן הומניטארי ורחב לב, להיות עיר מקלט לתקופה מוגבלת לאלפי פליטים. זו גם ההחלטה שנקבל היום בישיבת הממשלה – באחריות, ומתוך ראיה היסטורית של מי אנחנו."

קראו גם:  גנץ: מתפלל ומאחל רפואה שלמה, לחכם הרב שלום כהן ...
צילום: ניקול לסקבי / משרד הביטחון

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן