חדשות הארץמבזקים

גנץ חתם על צו מעצר מינהלי לצעיר יהודי ללא הליך פלילי ועורר סערה

שר הביטחון בני גנץ, חתם היום (שישי) על צו מעצר מנהלי המורה כי צעיר יהודי כבן 21, יעצר במעצר מנהלי לחודשיים.

ארגון חוננו מסר כי הצעיר, עצור מזה כשלושה שבועות בשב"כ, שם ניסו לייחס לו עבירות של הצתה ותקיפה. תחילה היה הצעיר בצו חריג אשר אסר עליו לפגוש בעו"ד כשבוע ולאחר מכן המשיכה חקירה השב"כ עוד כשבועיים. בסיום החקירה הצהירה הפרקליטות כי בכוונתה להגיש כתב אישום כנגד הצעיר. היום, לאחר שלא הצליחו לגבש כנגד הצעיר כתב אישום, חתם כאמור שר הביטחון על מעצרו המנהלי של הצעיר ללא כל אישום וללא הליך פלילי כנגד הצעיר.

עו"ד אסף גונן, אשר מייצג את הצעיר מטעם ארגון 'חוננו' נמסר: "אנחנו רואים בחומרה רבה את התנהלות השב״כ, הפרקליטות ומשטרת ישראל בתיק הזה. התנהלות זו מתאימה למשטרים אפלים ולא למדינה דמוקרטית ומתוקנת. הלקוח שלנו היה עצור במשך 20 יום בתנאים קשים מאוד כאשר טענו לאורך כל הדרך שאין ראיות בתיק להגשת כתב אישום, למעשה אין ראיות בכלל. יובהר שאנחנו נילחם בהחלטה להשאיר את הלקוח שלנו במעצר מינהלי בכל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותנו".

קראו גם:  בנט: שבת שלום, של מנוחה, עם אהוב שלי ...

בארגון חוננו הוסיפו: "לא צריך להרחיק למזרח אירופה כדי לראות איך מתנהלות דיקטטורות. אוי למדינת ישראל ששר הביטחון שלה חותם על צו כל כך דיקטטורי ואנטי אנושי. הדלת המסתובבת מבית היוצר של שב״כ וימ״ר ש״י הגיעה לשיא חדש – כשאין ראיות – יש דיקטטורה מנהלית. דבר שאינו קיים באף דמוקרטיה בעולם."

יו"ר עוצמה יהודית, חה"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "מדובר בצעד חריג. בלי משפט, בלי הוכחות ובלי ראיות, ואחרי שהחקירה לא הניבה כלום, משתמש גנץ בצו מעצר מנהלי – כמו ברוסיה ובצפון קוריאה. איפה אנשי השמאל? איפה אבירי זכויות האזרח? איפה כל אלה שמצקצקים בלשונם כאשר מדובר במחבלים? גנץ מוכיח בפעם המי יודע כמה שהוא איש שמאל קיצוני, ומי שהשלה את עצמו לממשלה עם גנץ – מבין היום שהימין לא יתן יד למי שרץ להתחבק עם אבו מאזן ועוצר נערים יהודים בלא משפט".

קראו גם:  גנץ: שמעתי אוכל - באתי. ...
אילוסטרציה. קרדיט: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן