מבזקיםפוליטי / מדיני

מבצע 'עולים הביתה': "להביא את עצמנו לעולה, ולא העולה צריך להתרוצץ אצלנו"

ועדת השרים לענייני עלייה וקליטה התכנסה היום (חמישי) כדי לדון בסוגיית העלייה של יהודי אוקראינה, בעקבות המצב הקשה שנוצר שם מאז פלש הצבא הרוסי למדינה.

מדברי ראש הממשלה, נפתלי בנט, בפתח הדיון: "אנחנו פותחים היום את מבצע "עולים הביתה" להעלאת יהודי אוקראינה שבסכנה, ויהודי הסביבה. זה רגע חשוב, רגע שלשמו נועדנו, ולשמו הוקמה מדינת ישראל. המשימה שמוטלת עלינו היא גדולה, היא מורכבת מהרבה מאוד משימות קטנות ופרטים קטנים, ואנחנו צריכים להבין מהי המשימה הגדולה."

"המשימה הגדולה היא לפתוח את הדלת, לפתוח את הלב, לקבל את אחינו ואחיותינו שנמלטים ממלחמה קשה. לוודא שמחכה להם פה קליטה חלקה ככל האפשר, קבלת פנים שתרכך ולו במעט את הטראומה שהם חווים, טראומה בלתי נתפסת – לעקור את עצמך תוך שעות או ימים ולהגיע לארץ רחוקה ושונה. בשביל זה, כולנו צריכים להצטיין. לא ליפול לביורוקרטיות מיותרות, לגלות גמישות והבנה לגודל הרגע, להבין שאנחנו – הביורוקרטיה והממשלה – צריכים להביא את עצמנו לעולה, ולא העולה צריך להתרוצץ אצלנו." הוסיף ראש הממשלה.

קראו גם:  טרקטורון התהפך בעמק חפר, גבר בן 50 וילד בן 7 נפצעו בינוני
ארכיון. צילום: חיים צח/ לע"מ

לסיום, אמר בנט: "במקביל, אנחנו צריכים גם להיערך ליום שאחרי קבלת הפנים. העולים יהיו זקוקים למקום לגור בו, למקומות עבודה, חינוך ובריאות. אחד הדברים שיצא לי בימים האחרונים לעשות, זה לדבר עם עולים מגלי עלייה קודמים ולשמוע מהם מה הייתה החוויה שלהם ומה היו הכשלים, כדי שננסה לעשות את זה טוב יותר. זה אתגר גדול לכולנו, גם לממשלה וגם לחברה הישראלית. אין לי ספק שהחברה הישראלית והציבור הישראלי יכול לעמוד בזה, ונעמוד בזה. אני רוצה להודות לך, פנינה, על המנהיגות ועל ההובלה. אנחנו יוצאים לדרך".

צילום: עומר מירון/ לע"מ, סאונד: ניר שרף/ לע"מ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן