חדשות הארץמבזקים

שר הביטחון גנץ: "ישראל חייבת להכין את עצמה עם יכולת לפעול אם יידרש"

שר הביטחון, בני גנץ, נאם הערב (שלישי) בכנס הנהגות המושבים, במעמד מזכ"ל תנועת המושבים עמית יפרח, במלון דניאל בים המלח.

על המצב באוקראינה אמר: "באוקראינה נבחנת הנחישות הבינלאומית לשמור על הדמוקרטיה, על הסדר העולמי. ישראל היא חלק מהסדר הזה – ולכן אנחנו מסייעים הומניטארית ונמשיך ונגביר את הסיוע. יש לנו גם את המחויבות שלנו, כעם היהודי, לסייע לפליטים ולקלוט פה כל יהודי. לכל יהודי בעולם יש בית. אנחנו פעילים גם במובן המדיני, אני שמח שראש הממשלה נסע לרוסיה, נפגש עם פוטין ומעביר מסרים. אני חושב שבסופו של דבר צריך לעשות הכל על מנת לגרום לכך שהמלחמה הזו תיפסק."

על המו"מ שמתנהל בווינה אמר: "במקביל, מתנהל ומתקדם בווינה המשא ומתן על הסכם הגרעין עם איראן. אפשר לדבר הרבה וצריך לדבר, אבל בעיקר צריכים לעשות מעשה. ישראל חייבת להכין את עצמה עם יכולת לפעול אם יידרש, כדי למנוע מאיראן יכולת להגיע לנשק גרעיני. אסור לאפשר לאיראן להגיע למצב שיש לה מטריית הרתעה שתגביר את הפעילות התוקפנית שלה באזור. אנחנו צריכים לעשות כל שביכולתנו להגן על עצמנו."

קראו גם:  המשטרה עצרה חשוד נוסף במעורבות ברצח יוסי יוספיה ברמת גן
צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

על הרפורמה בחקלאות אמר: "אנחנו לא פועלים מטעם לובי חקלאי. אנחנו מחויבים לאזרחי ישראל, לאינטרסים של מדינת ישראל, ולחקלאות הישראלית בתוכם. והאינטרס של מדינת ישראל הוא שתהיה לנו חקלאות מתקדמת. לכן, אנחנו מקדמים ביחד עם שר החקלאות וביחד עם שר האוצר, מערך איזונים שעיקרו – העלאת מתווה הפיצויים, והגדלת היכולת של החקלאים הישראלים להתחרות בשוק העולמי."

צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

לסיום, אמר גנץ: "כשר הביטחון שאני אעשה את כל מה שאני יכול בכדי להגדיל את מספר הפועלים שמגיעים גם לחקלאות מאיו"ש ומעזה, תוך מציאת הפתרונות הביטחוניים להעסקתם בהתאם לצרכים שלנו. אתם צריכים להגיע עם סוגים של פתרונות, החקלאות חייבת כל הזמן להשתכלל, אבל בשיח הכלכלי עם משרד האוצר צריך להגיע עם פתרונות נכונים ולסייע למצוא את קו ההסכמה שיוזיל מחירים, יוזיל עלויות וישמור על החקלאות בישראל. גם המחיר, גם העלות וגם החקלאות – חיוניים למדינת ישראל ובעיניי כולם אפשריים במדינת ישראל."

קראו גם:  לפיד: אני מבין שהיו אנשים, כולל ראש האופוזיציה, שנזקקו ל...
צילום: ניקול לסקבי / משרד הביטחון

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן